20.08.2014

  İnternetin toplumsal ve bireysel hayatımıza etkileri, olumlu ve olumsuz etkisi hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar

  İnternetin Hayatımızdaki Yeri

  İnternetin Hayata Etkileri nelerdir

  İnternet kısaca bilgisayar ve bilgi iletişim ağıdır. Günümüzde birçok işimizi internet üzerinden hallediyor, internet üzerinden haberleşiyoruz. İnternet hayatımızın en önemli parçalarından biri haline geldi. Dünya, internetle, bilgi ağırlıklı bir iletişim sisteminin içine doğru yol almakta ve bununla birlikte bilginin geniş kitlelere ulaşması İnternet sayesinde sağlanmaktadır. İnternetin toplum ve birey eğitimine olumlu ve olumsuz birçok etkisi vardır. Olumlu etkilerinden bahsedecek olursak; internet sayesinde ihtiyacımız olan bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Alışveriş, ticaret, hatta işe gitmeden evden çalışma, e-devlet gibi kullanımlar insanın sosyal yaşamını ve ilişkilerini birebir etkilemektedir. İnternet sayesinde insanlar artık işlerini hızlı bir şekilde halledebiliyorlar. İnsanlar internet üzerinden alışveriş yapabiliyor, arkadaşlarıyla iletişim kurabiliyorlar. Haberlerden, etkinliklerden, müzik ya da filmlerden haberdar olabiliyorlar.
  İnternetin yararlarının yanında olumsuz yönleri de vardır. Bunlardan bahsedecek olursak; internetin sağladığı kolaylık insanları tembelleştirir. İnsanların sosyal hayatı olumsuz etkilenir ve çevreleriyle ilişkileri azalır. Ayrıca internet ortamında uygunsuz sitelerin bulunması ya da oyun bağımlılığı da insanların yaşamında olumsuz etkiler bırakır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Radyonun Olumlu Olumsuz Yönleri ve Radyonun Olumlu Ve Olumsuz Etkileri Nelerdir Kısaca Bilgi

  Abbasileri kim yıkmıştır, abbasileri yıkan devlet hangisidir?

  Bu sayfadaki "İnternetin toplumsal ve bireysel hayatımıza etkileri, olumlu ve olumsuz etkisi hakkında bilgi" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *