İnternetten İzlenen Videoları İndirme

553 0
Sponsorlu Bağlantılar

Youtube ve dailymotion gibi video izleme sitelerinden   izlediğiniz videoları indirmek için özel olarak hazırlanmış bazı programlar ve tarayıcı eklentileri mevcut. Fakat bunlar ile sadece belirli websitelerinden izlediğiniz videoları indirebilirsiniz. Eğer internetteki her türlü siteden online olarak izlediğiniz videoyu bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız size tavsiyem IDM kod adlı Internet Download Manager isimli programdır. Bu program ile websiteleri üzerinde açılan her videonun sağ üst köşesinde otomatik indirme butonu çıkar. Bu butona tek tıklama ile kolayca ve en hızlı şekilde videoyu bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Üstelik IDM’nin türkçe dil paketi de var.

Not: Türkçe dil desteği sunan yazılımın Türkçe dil dosyasını indirmek için buraya tıklayın.

IDM ile internetten izlenen videoları indirmek için tıklayınız:

http://www.hayatnotu.com/indir.jpg

Eğer herhangi bir program yüklemeden internetten izlenen videoları indirmek istiyorsanız o zaman aşağıdaki yazıya bakınız:

Birçok kişi izlediği videoyu indirmek için eklenti,program vs şeylerle uğraşıyor.Aslında izlenen video otomatik olarak zaten bilgisayara inmiş oluyor.Nasılmı,Videonun oynatılması için arabelleğe alınması gerekiyor işte biz bu konumu bulduğumuzda videoyu orda göreceğiz.Birçok kişi bunu biliyordur ben bilmeyenler için yardım maksatlı açıyorum bu konuyu.
1-İnternet ortamındaki videoyu tamamen bitene kadar izliyoruz.
2-Araçlar-internet seçenekleri-bölümünde çıkan pencerede üst bölümde yazan ayarlar sekmesine tıklayınca çıkan seçeneklerden dosyaları görüntüle dediğimizde cookie’lerin olduğu sayfa açılacak.Sayfada üstlerde boyut yazan bölüme tıkladığımızda boyutu yüksek olan dosya yani izlediğimiz video en üst tarafta yerini alacak.Onu ordan alıp masaüstüne yapıştırıp yeni bir isim verdikten sonra nokta koyup avi olarak formatlarsak video windows medya işareti alacak.Örnek:(araba.avi)Artık gerisi size kalmış.Çeşitli converter programları ile formatını değiştirebilirsiniz yada k-lite kodek paketi yüklü ise indiği formatla aynı kalitede izlenebilir.
Not:Bu ipucu sadece küçük boyutlu ve paylaşıma açık videolarda işe yarar.Ayrıca bu işlemi yapmadan önce çerezleri silip işleme başlayın bu şekilde videoyu çabuk bulursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yapılmamış --> "İnternetten İzlenen Videoları İndirme"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *