18.04.2014

  İpod’u kim icat etti, ipod ne zaman kim tarafından icad edildi, ipodu ilk kim buldu ve yaptı

  iPodu ilk bulan kimdir, ipodun mucidi kim

  iPod Apple Inc nin CEO su Steve Jobs tarafından oluşturulan özel bir ekip tarafından geliştirilmiştir. Steve Jobs unda dahil olduğu bu ekipte yer alanlar başkan yardımcısı ve donanım mühendisi John Rubinstein, tasarım mühendisi ve kıdemli başkan yardımcısı Jonathan Ive, mühendis Tony Fadell ve Michael Dhuey dir. iPod un isim babası bir yazar olan Vinnie Chieco dur. Apple iPodun geliştirilmesi sırasında ingiliz mucit Kane Kramer den oldukça fazla yardım almıştır.

  iPod 23 Ekim 2003 tarihinde Apple şirketi tarafından piyasaya sunulmuş, taşınabilir medya oynatıcıları arasında en popüler üründür. iPod’un bu güne kadar Classic, Touch, Shuffle ve Nano olmak üzere dört ayrı model olarak sunulmuştur. Bu popüler medya oynatıcısı oyun, video ve müzik dosyalarını oynatabilmekte ve ayrıca korumalı AAC, mp3 ve WAV gibi farklı formatları desteklemektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar
  DMCA.com

  En güzel hapishane filmleri, dünyanın en iyi hapishane filmi sıralaması listesi

  Gerçeği Arayış kitabını kim yazdı, kitabın yazarı kimdir, adı nedir

  Bu sayfadaki "İpod’u kim icat etti, ipod ne zaman kim tarafından icad edildi, ipodu ilk kim buldu ve yaptı" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *