21.08.2014

  İsimler karakteri etkiler mi? Adımızın karakterimize etkisi var mı?

  Sponsorlu Bağlantılar

  İsmimiz karakterimizi nasıl etkiler?

  Duygu isminde bir bayanın duygusuz olduğu görülmemiştir, Nalan ismini alan birinin ise sürekli ağlaması bir tesadüf müdür? Peki Mert’ler pısırık olur mu aceba? Yapılan araştırmalar gösteriyor ki isimler insan doğasını fazlasıyla etkiliyor.

  Çocuğunuza isim verirken iki kere düşünün olmadı bir kez daha düşünün. İsim, harfler gibi bir takım sembollerden oluştuğu icin doğduğumuz andan itibaren sahibini etkisi altına alır. Kişi isminin özelliklerini taşır. Çocuğunuza koyduğunuz ismin anlamını iyice araştırmalı ve bu ismin etkisinin çocuk üzerinde nasıl olacağını mutlaka düşünmelisiniz.

  Düşünmeden çocuğa verilen isim ilerde onun ruh halinede etki edebilir. Çocuğunuzun ilerde nasıl birisi olacağına etki eden isim, bilinçli yada bilinçsiz olarak devamlı aklımızda olacağı için karakterimizi, davranışlarımızı etkileyebiliyor. Hatta uzmanlar bu konuda şu açıklamayı bile yapıyor; “Alışverişe gidildiğinde insanlar bilinçsiz olarak isimlerinin ilk harfiyle başlayan ürünlere yönelebiliyor” Durum bu kadar vahim yani…

  Siz siz olun isim seçiminde çok daha dikkatli olun.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Ev Taşırken Yapılacaklar, Başka Eve Taşınırken Neler Yapılır, Öneriler ve İpuçları

  2013 Sigara İçmenin Cezası Ağırlaştı İşletme Dükkan Kapatma ve Para Cezaları

  Bu sayfadaki "İsimler karakteri etkiler mi? Adımızın karakterimize etkisi var mı?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *