23.07.2014

  İstanbul Fatih İlçe Haritası ve Uydu Görüntüleri

  Sponsorlu Bağlantılar

  Etiketler: İstanbul Fatih ilçelerini gösteren harita resmi, İstanbul Fatih uydu haritası, İstanbul Fatih detaylı ayrıntılı haritası, İstanbul Fatih harita görselleri, İstanbul Fatih siyasi, fiziki ve coğrafi haritası

  İstanbul Fatih Uydu Haritası:

  Fatih, Tarihi yarımada (Suriçi) denen İstanbul şehrinin kurulduğu ve geliştiği bölgenin tamamını kaplayan ve İstanbul’un merkezi sayılan ilçe. Güneybatıdan Zeytinburnu, kuzeybatıdan Eyüp ilçeleri ile kuzeyden Haliç, doğudan İstanbul Boğazı ve güneyden Marmara Denizi ile çevrilidir. Fatih İlçesi, 1928′den 2008′e kadar Eminönü’yle beraber Tarihi Yarımadadaki iki ilçeden biri olmuştur. 2008′de Eminönü İlçesi’nin varlığının ortadan kaldırıp Fatih İlçesi’ne katılmasından beri tüm Tarihi yarımada üzerindeki tek ilçe haline gelmiştir. Kırsal yerleşimi olmayan ve 17 km²’lik bir alanı kaplayan Fatih İlçesi 57 mahalleden oluşmaktadır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Mango nedir, özellikleri ve içerdiği maddeler hakkında bilgi

  Suriyenin dini inanç haritası, suriyenin resmi dini nedir, suriyede en çok inanılan din hangisidir?

  Bu sayfadaki " İstanbul Fatih İlçe Haritası ve Uydu Görüntüleri" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *