02.08.2014

  İyi dost kara günde belli olur anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar

  Etiketler:  İyi dost kara günde belli olur  atasözü ne demek,   İyi dost kara günde belli olur atasözünün açıklaması nedir,  İyi dost kara günde belli olur  atasözünün anlamı nedir,  İyi dost kara günde belli olur  atasözü ile ilgili kompozisyon yazılar kısa

  ATASÖZÜNÜN AÇIKLAMASI:
   Bk. “Dost kara günde belli olur.”
  İyi dost kara günde belli olur.
  İyi dost kara günde belli olur. Atasözünün Anlamı, Atasözleri Sözlüğü ve Açıklamalı Anlamları
  İnsan mutlu, varlıklı iken çevresinde bir dostluk halkası görür. Çiçek açan ağaca arıların üşüşmesi gibi birşeydir bu. İnsan işini, dünyalığını ve gücünü yitirince, çevresindeki kalabalıkta hemen dağılıverir. Çünkü ortada bölüşecek birşey kalmamıştır. Böyle durumlarda insanı sadece gerçek dostları terketmez. Bunlar kimler olduğu da, zor zamanda belli olur.
  Dost kara günde belli olur
  Varlıklı, iyi, güzel ve mutlu günlerimizde bizimle dostluk kuran, arkadaşlık eden, yanımızdan ayrılmak istemeyen çok olur. Herkesin mutluluktan bir pay almaya çalıştığı böyle günlerimizde, etrafımızdaki bu kişilerin hepsine gerçek dost diyebilir miyiz? Kuşkusuz hayır. Bu ancak işlerimizin kötü gittiği, üzüntülerimizin arttığı, felâketlerin bizi boğmaya çalıştığı günlerimizde belli olur. İyi ve mutlu günlerimizde olduğu gibi, bizi kara günlerimizde de yalnız bırakmayan, sıkıntılarımızı paylaşan kişiler gerçek dostlarımızdır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  İtle yatan bitle kalkar anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon

  İyi dost kara günde belli olur anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon

  Bu sayfadaki " İyi dost kara günde belli olur anlamı nedir, atasözünün anlamı ve açıklaması kompozisyon" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Tek Yorum

  1. 11 Ocak 2013

   TEŞEKKÜRLER GERÇEKTEN Emeğe Saygı…

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *