21.08.2014

  Jules Verne Aya Yolculuk Kitabının Kısa Özeti, Romanın Konusu Anafikri Kahramanları ve Özellikleri Kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar

  Aya Yolculuk – Jules Verne Kitap Özeti: Astronotların Ay’a ulaşmasından yaklaşık yüz elli yıl önce kaleme alınmış bu çarpıcı roman Jules Verne’in bilimsel ve edebi dehasının en güzel örneklerinden biridir. Tabiki günümüzde romanda anlatılan bilimsel gerçeklerin bazıları farklı ama maceranın tadı aynı.
  Akıl almaz bir hayal gücü ile yazılmış Aya Yolculuk bilim kurgunun temel eserlerinden biridir. Kitaptaki Macera 1865 yılında Amerikan İç Savaşından yeni çıkmış bir grup topçunun kulüplerinde yapacak iş bulamayıp başkanları Bay Barbicane’in önderliğinde Ay’a kadar gidebilecek bir mermi yapmaya karar vermesiyle başlar.
  Haber kısa sürede dünyanın dört bir yanına yayılır. Merminin içinde Ay’a gitmek isteyen bir gönüllü de işe karışınca proje bir anda çok büyük bir olaya dönüşür.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Açlık oyunları kitabının kısa özeti, Açlık oyunları romanının konusu anafikri kahramanları ve özellikleri kısaca

  Leyla’nın evi kitabının kısa özeti, Zülfü Livaneli’nin Leyla’nın evi adlı romanının konusu anafikri kahramanları ve özellikleri kısaca

  Bu sayfadaki "Jules Verne Aya Yolculuk Kitabının Kısa Özeti, Romanın Konusu Anafikri Kahramanları ve Özellikleri Kısaca" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *