28.08.2014

  Kadere inanmanın psikolojik faydaları, huzur bakımından yararları ve getirdiği avantajlar

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yaşamı içinde görev alacagı işi ve hayatını sürdürecegi ülke yi kişi seçemiyor. Ana ve Babasının hangi dindeyse o dinin içindeki hangi meshepse o yönde ibadetini yapıyo ölüm tarihini kimse nerde nasıl olacanı bilemez onunda alnındaki kader saati bellidir insan sanıyorki kendi başarıyo her işini veya başarısız olunca sanıyo kendisi yaptı buda alın yazısı.

  Kaza ve kader inancında en çok karıştırılan husus ve anlaşılması en zor olan nokta, insanın iradesi ile kader inancının uyumudur. Zira insan iradesi ile kader inancı zahiren birbirlerine zıt iki durum gibi duruyor. Bu yüzden bazı sapık fırkalar bu zahiri zıtlığı gidermek için, ya iradeyi inkar etmişler ya da kaderi inkar etmişler.

  Allah’ın her şeyi bir kader ile yaratması en büyük nimetlerden birisidir. Kader insanlar için çok büyük bir konfor, büyük bir rahatlıktır. Kadere iman eden, hayatındaki her şeyi, hayatı boyunca karşılaştığı ve karşılaşacağı her olayı Allah’ın kaderinde yarattığını bilen bir insan hayatı boyunca bunun rahatlığını, güvenini ve iç huzurunu yaşar.

  Kadere inanan insan rahattır çünkü yarının endişesine kapılmaz. Yarın ne olacağını düşünüp endişe ve sıkıntılar içine girmez. Yarını Allah’ın, kendisi için mutlaka en hayırlı şekilde yaratacağını bilir.Bütün bunların farkında olan, her şeyi kaderinde Allah’ın yarattığı mükemmelik içinde yaşadığını bilen insan, huzurlu, tevekkülü ve mutlu olur.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kuranda çocuk ayetleri, çocuk ile ilgili ayetler, sureler, kıssalar

  Peygamber Efendimizin giydiği elbiseler ve kıyafetler nelerdir

  Bu sayfadaki "Kadere inanmanın psikolojik faydaları, huzur bakımından yararları ve getirdiği avantajlar" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *