28.08.2014

  Kadın karın ağrısı neden olur, sebepleri nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kadınlarda Karın Ağrısı Nedenleri

  Şiddetli soğuğa maruz kalmak ve suyla fazla temas etmek, 20 kadından birini etkileyen karın ve kasık ağrılarını artırıyor.

  Süreklilik gösteren, alt karın ön duvarında, sırtın alt kısmında, uyluklarda hissedilen, tıbbi bakıma ihtiyaç duyulacak kadar fiziksel güçsüzlüğe neden olan karın-kasık ağrıları, 3 ile 6 ay sürebiliyor.

  Karın-kasık ağrılarının kadınların yüzde 20′sinde görüldüğünü ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Murat Çelik, Çelik, ”Ağrıların nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, eskiden geçirilen enfeksiyonların kronikleşmesi, karın ameliyatları esnasında oluşan sinir zedelenmeleri ve soğuklar sonrası oluşan toplar damar genişlemesi ile ortaya çıkıyor. Şiddetli soğuklara maruz kalmak ve suyla fazla temas etmek de ağrıları sıklaştırır” dedi.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Evde Avize yapımı, evde abajur Nasıl Yapılır

  En Güzel Geçmiş Olsun Mesajları, Geçmiş olsun ile ilgili mesajlar ve sözler

  Bu sayfadaki "Kadın karın ağrısı neden olur, sebepleri nelerdir" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *