27.08.2014

  Kalçası büyük kadınlar, büyük kalçalı bayanlar daha sağlıklı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bir çok kadın, görselliğine gölge ettiği için, büyük ya da geniş olan kalçasından şikayetçidir. Oysa ki uzmanlar, büyük kalçalı olmanın faydaları olduğunu söylüyor.

  kadin e9
  Kalçası büyük olan hanımlar genellikle bu durumun estetik olmayan bir görüntü oluşturduğunu düşünüp üzülürler. Oysa yapılan araştırmalar büyük kalçalı olmanın faydalarını gözler önüne serdi.

  Araştırmalara göre büyük kalça kötü kolesterolü ortadan kaldırıp, damar sertleşmelerine karşı koruyucu olan iyi kolesterolü yükseltiyor.

  Oxford Üniversitesi’nin çalışmalarına göre büyük kalça diyabet riskini de ortadan kaldırıyor. Kalçadaki yağlar ayrıca tampon görevi de yapıp yağ asitlerini temizliyor

  Dr. Konstantinos Manolopoulos “Yağın nerede toplandığı önemli. Kalçadaki ve bacaklardaki yağlar iyi ama karın çevresindekiler kötüdür” diyor.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Dengeli Beslenme Nedir, Nasıl Dengeli Beslenilir, Dengeli Beslenmek İçin Neler Yemeliyiz?

  Duygusal insanların hayal kırıklığı ve ayrılık ile gelen kalp kırıklığı sağlıklarının bozulmasına neden oluyor?

  Bu sayfadaki "Kalçası büyük kadınlar, büyük kalçalı bayanlar daha sağlıklı" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *