31.07.2014

  Kanı Sulandıran İlaçlar Hangileri, İsimleri Nelerdir

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kanı sulandırabilen bazı ilaçlara hastaların oldukça dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü kanı sulandırıcı ilaçlar ölüme bile neden olabiliyor. Peki hangi ilaç kanı sulandırıyor! Tabi ki geçtiğimiz günlerde de sansasyon yaratan kan sulandırıcı ilacın adı Pradaxa! İşte pradaxa kullanırken dikkat etmeniz gerekenler:

  Kan sulandırıcı ilaç Pradaxa’nın üreticisinden uyarı: “Ölüm vakaları var, özellikle böbrek hastaları dikkatli olmalı.”

  Alman ilaç üreticisi Boehringer Ingelheim, Dabigatran eteksilat etken maddeli kan sulandırıcı Pradaxa ilacı ile ilgili uyarı yayımladı.

  Şirket, hekim ve eczacılara yaptığı uyarıda, ilacı kullananlar arasında kanamaya bağlı ölüm vakalarının bildirildiğini teyit ederek, özellikle böbrek rahatsızlığı bulunan hastalarda Pradaxa kullanımına çok dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

  Ölüm vakalarının büyük bölümünün Japonya’dan olduğunu belirten şirket, uzmanlardan, ilacı hastaya vermeden önce mutlaka böbrek fonksiyon testi yapmasını, bunları tedavi sürecinde, özellikle yaşlı hastalarda tekrarlamasını istedi.

  Trt.net.tr

  Sponsorlu Bağlantılar

  Hepatit B’ye Bitkisel Çözüm ve Şifalı Otlar

  Depresyondamıyım, depresyonun belirtileri nelerdir ve nasıl anlayabilirim

  Bu sayfadaki "Kanı Sulandıran İlaçlar Hangileri, İsimleri Nelerdir" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *