20.08.2014

  Kanuni Sultan Süleyman Kaç Oğlunu ve Torununu Öldürttü? Nasıl Öldüler? Ölüm Şekli ve Nedeni

  Sponsorlu Bağlantılar

  Tarihte adil olması ve vicdanıyla bilinen Sultan Süleyman, diğer adıyla Muhteşem Süleyman aslında devlet yönetimindeki adiliğini kendi çocuklarına gösterememiştir.Bunun en iyi göstergesi de Sultan Süleymanın iktidarı boyunca 2 çocuğu ve altı torununu öldürtmüştür.

  Bu çocuklarından ilki ilk gözdesi Mahidevran Sultandan olma Şehzade Mustafadır. Şehzade Mustafanın öldürülme sebebi Hürrem Sulatnın da kışkırtmalarıyla Süleyman’ın Mustafayı kendine ve tahtına rakip görmesi hatta onu öldüreceğini düşünmesidir.

  Sefer sırasında 6 tane sağır dilsiz cellata Mustafayı boğdurtmuştur. Ardından Mustafanın oğlunu da öldürtmüştür. Mustafanın ölümünden sonra Mahidevran kirasını bile ödeyemeyecek kadar zorluğa düşürülmüştür.

  İkinci, olarak ise Hürrem Sultanın oğlu Şehzade Beyazıdı öldürtmüştür. Beyazıdın öldürülme sebebi ise kendisine suikast yapacağının haberini almasıdır. Şehzade Beyazıd önce İrana sığınır ancak İran altın ve para karşılığında Beyazıdı teslim eder. Beyazıd ve 4 oğlu öldürülür.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kredi Kartı Borcu Nedeniyle SSK Emekli Maaşına Haciz Koyulur mu Maaşı Kesilirmi?

  İngilterenin resmi dini nedir? İngiltere’nin mezhebi ne?

  Bu sayfadaki "Kanuni Sultan Süleyman Kaç Oğlunu ve Torununu Öldürttü? Nasıl Öldüler? Ölüm Şekli ve Nedeni" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *