21.08.2014

  Kaplumbağalar nasıl beslenir, ne yerler, Kaplumbağaların beslenmesi ile ilgili bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kaplumbağaların Beslenmesi Nasıldır?
  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.(Resmi göremiyorsanız üye olunuz)</p>
<p>Resmin ismi: images (17).jpg<br />
Görüntüleme: 0<br />
Büyüklüğü: 11,9 KB (Kilobyte)

  Kaplumbağaların koku alma organları iyi gelişmiştir. Yiyeceklerin kokusunu iyi alırlar, su kaplumbağaları su içinde yiyeceklerinin kokularını alırlar ve yiyecekleri çok kolay bulurlar, ayrıca erkekler dişilerini koku ile tanırlar.

  Gözleri çok keskindir. Göz kapakları hareketlidir. Üçüncü göz kapağı mevcuttur.Uzaktaki gıdaları iyi görürler. Özellikle sarı rengi iyi algılarlar.
  Kaplumbağalar genel olarak etçil ve otçul olarak beslenmeye uygun sindirim sistemine sahiptirler. Doğada böcek , solucan, üzüm, karpuz, domates, kıvırcık ve sarı çiçekli bitkileri yiyerek beslenirler.
  Kaplumbağaların beslenmesinde dikkat edilecek en önemli hususlar:
  1-3 yaş arası kaplumbağalar vücut gelişimlerini tamamlamaları için protein ağırlıklı besin maddeleri almaları gerekmektedir. Bundan dolayı sürekli beslenmeli 6-7 yaşına kadar kış uykusuna yatırılmamalıdır.
  Yemlerinde Kalsiyum ve Fosfor dengesine ve vitamin ihtiyacına göre gerekli katkılar ilave edilmelidir. Ayrıca su kaplumbağaları yiyeceklerini suda almaktan hoşlanırlar.
  Evde beslenen kaplumbağalara hazır yemler vermek daha uygundur

  Sponsorlu Bağlantılar

  Hamster hakkında ansiklopedik bilgiler

  Kaplumbağaların üremesi nasıldır, nasıl çoğalır, üreme sistemi ve şekli hakkında bilgi

  Bu sayfadaki "Kaplumbağalar nasıl beslenir, ne yerler, Kaplumbağaların beslenmesi ile ilgili bilgi" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *