31.07.2014

  Kemanı kim icat etti – kim bulmuştur, ilk kemanı kim yaptı, kemanın icadı, tarihte ilk kez nerede ne zaman nasıl yapıldı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kemanı kim icat etti – kim bulmuştur, ilk kemanı kim yaptı, kemanın icadı, tarihte ilk kez nerede ne zaman nasıl yapıldı

  Kemanı kim buldu

  Keman, viyolonsel ve viyola gibi çalgılar yaylı çalgılar olarak adlandırılan bir aileye aittir. Bu enstruman içerisinde, en yüksek perdeden sesleri çalan ve en küçük olanı  kemandır.  Daha da önemlisi, rock and roll, pop, punk müziklerinin yanı sıra, halk müziği de dahil olmak üzere değişik müzik türlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Aynı şekilde, aynı zamanda caz, klasik ve Barok müziğinin önemli bir parçasıdır. Kemanın icadı ile ilgili geçmişine bir göz atmak faydalı olacaktır.Keman kim icat etti?

  Ünlü keman yapım ustası Andrea Amati, 1555 yılında ilk kemanı yapmıştır. Bundan önce , Violetta adında, üç telli keman benzeri bir alet vardı. Çıkan güzel ve hoş bir sesi nedeniyle, Fransa Kralı IX Charles’ın emri ile 24 adet violetta üretilmiştir.

  Ek Bilgiler ve Diğer İlginç Detaylar

  18. yüzyıla gelindiğinde, kemanın özgün tasarımında bir dizi önemli değişiklikler yapıldı.

  3.544.000 $ ile Stradivari kemanı, şimdiye kadar satılan en pahalı keman oldu.

  Keman kendine has ve hoş sesi ile, farklı müzikal stillerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Barok döneminde yaygın olarak kullanılmıştır. 20. yüzyılda, caz müziğin bir parçası haline geldi.

  Bazı popüler keman sanatçıları arasında Jean-Luc Ponty, John Blake ve Regina Carter ve diğer ünlü caz keman sanatçıları Mark O’Conner, Darol Ager ve Stephane Grappelly sayılabilir.

  Ayrıca, bu enstrüman, Hint klasik müziğinde çok büyük bir rol oynamaktadır

  Sponsorlu Bağlantılar

  Müziği kim icat etti, tarihte müziği ilk keşfeden ve yapanlar kimlerdir, müzik nerede ne zaman nasıl bulundu

  Gitarı Kim İcat Etmiştir, Gitarı ilk kim buldu, gitarın icadı ilk kez nerede ne zaman nasıl bulundu

  Bu sayfadaki "Kemanı kim icat etti – kim bulmuştur, ilk kemanı kim yaptı, kemanın icadı, tarihte ilk kez nerede ne zaman nasıl yapıldı" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *