31.07.2014

  Kilo Litre Çevirme, 1 kilo kaç litre eder, kiloyu litreye çevirmek, litreyi kiloya nasıl çebirebiliriz, 1 litre kaç kilodur

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kiloyu Litreye Çevirme nasıl yapılır, litre kiloya nasıl çevirilir, kilo ve litre dönüşümü, 1 litre kaç kilo eder, bir kilor kaç litre tutar denk gelir:

   Etiketler: Kiloyu Litreye Çevirme 1 Kg 1 Litre midir 1 Litre Kaç kilo Eder Litreyi Kilograma Çevirme Litre hacim birimidir kilo ise ağırlık.. ikisi 1 kg 1 litre midir, 1 kg kaç litre eder, 1 litre kaç kg eder, 1 litre kaç kilo eder, litreyi kilograma Çevirme

  Birim Çevir

  Litre hacim birimidir kilo ise ağırlık.. ikisi ayrı birimlerdir. Ancak hacim ağırlık oranı 1 olan su için evet 1 litre 1 kilodur. yani su hariç 1 litre olan şeyin aynı zamnda 1 kilo olması söz konusu değildir.

  hacim x yoğunluk = kütleyi verir

  buna göre litre kütleye eşit değildir.

  Eğer farklı bir sıvı maddenin herhangi bir agirlik biriminden litreye çevirisini yapıyor iseniz, o karışımın veya maddenin ozkütlesini (yoğunluğunu) bilmeniz gerekmektedir. Gerekli hesaplamayı yapmak için (Yoğunluk = kütle / hacim) formülünüden faydalanabilirsiniz.

  Aşağıdaki bağlantından birim çevirme işlemlerinde yararlanabilirsiniz.

  Birim Çevir

  Sponsorlu Bağlantılar

  Balon nasıl icat edildi, balonun icadı, balonu kim ne zaman icat etti

  Eski Dilde Bulmaca Sözlüğü

  Bu sayfadaki "Kilo Litre Çevirme, 1 kilo kaç litre eder, kiloyu litreye çevirmek, litreyi kiloya nasıl çebirebiliriz, 1 litre kaç kilodur" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *