22.08.2014

  Kısaca Cem Yılmaz’ın Hayatı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Cem Yılmaz’ın hayatının özeti,

  Cem Yılmaz kimdir çok kısa,

  Cem Yılmazın biyografisi kısaca,

  Komedyen, oyuncu, müzisyen, karikatürist, senarist ve yönetmen Cem Yılmaz 1973 doğumludur. Yılmaz’ın Çocukluğu 11 yaşına kadar Kocamustafapaşa – Samatya’da geçti. Boğaziçi Üniversitesi 2 yıllık Turizm ve Otel Yönetimi bölümünde okurken, bir mizah dergisi olan Leman’da karikatür çizmeye başladı. İlk gösterisini Mayıs 1995′te Leman Kültür Merkezi’nde yaptı. Gösterilerine Beşiktaş Kültür Merkezi’nde devam etti. Bu gösteriler sırasında binlerce kişinin ilgisini çekmeyi başardı.

  Sinema kariyeri 1998′de vizyona giren Herşey Çok Güzel Olacak’taki Altan rolü ile başlayarak, Vizontele’de Fikri, Organize İşler’de Müslüm Duralmaz rolleriyle devam etti. Bunun yanında Hokkabaz adlı filmi vizyona girdi. Yüksek bütçeli bilim kurgu/komedi filmi G.O.R.A. 2004′de, A.R.O.G 2008′de ve Yahşi Batı 2010′da gösterime girdi. Filmin senaryosunu yazan Cem Yılmaz, filmde 4 ayrı karakteri canlandırmıştır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Mehmet Can Teker Hayatı Biyografisi

  Süleyman Seba Hayatı Biyografisi

  Bu sayfadaki "Kısaca Cem Yılmaz’ın Hayatı" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *