30.07.2014

  Kısaca Doğal Unsur Ne Demektir, Örnekler

  Sponsorlu Bağlantılar

  Doğal Unsur nedir, Doğal Unsur hakkında bilgi

  Doğada kendiliğinden bulunan unsurlara doğal unsur denir.

  Doğal unsur doğada sonradan ortaya çıkmış olmayan yani kendiliğinde var olan unsurlardır. Bu doğal unsurlar insanların hayatını davam ettirebilmeleri için dünyanın yaratılışında dünyaya Allahın verdiği özelliklerdir. Mesela hava doğal bir unsurdur. Sıcaklık ve soğuklukta doğal unsurlar arasında sayılabilir çünkü canlılar çok sıcak veya çok soğukta yaşamakta zorlanırlar. Bütün doğa olayları yağmur, kar, dolu hepsi doğal bir unsurdur. Rüzgârın var olması denizler de ki dalgalar bitkiler, nem, hayvanlar, dağlar, akarsular ve sayamayacağımız birçok yeraltı ve yer üstü kaynakları Allah’ın dünyayı yaratırken insanlara verdiği hediyeler niteliğindedir.

  Doğal Unsurlara Örnek

  HAVA:İnsanlar için hava , hayati öneme sahiptir.Bütün canlılar besinsiz, susuz uzun süre yaşayabilir ama, havasız yaşayamaz.Nefes alırken akciğerlerimize hava dolar. Aldığımız bu havanın oksijeni, kanımızın temizlenmesini sağlar. Fakat hava kirliliği canlıların sağlığını olumsuz yönde etkiler.

  YAĞMUR: Yağmur su döngüsünün önemli bir parçasıdır.Canlıların hayatının devamı için suya ihtiyaç duyarlar ve bu suyun kaynaklarından bir tanesi de buharlaşan nemin yağmur olarak yüzeye dönmesidir.Bitkiler,hayvanlar için tüm canlılar için son derece önemlidir.Aşırı yağmurlar olumsuz etkiler doğurabilir.Seller,heyelan, turizmi olumsuz etkileyebilir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Konya Akören İlçe Haritası ve Uydu Görüntüleri

  Atatürk’ün İmzalı Resmi Galatasaray İçin İmzaladığı Fotoğrafı

  Bu sayfadaki "Kısaca Doğal Unsur Ne Demektir, Örnekler" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *