Kitap en iyi dosttur ile ilgili kompozisyonlar kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Kitap, yetişkinler için iyi bir hazine, çocuklar için gerçek bir dosttur. İşte ben bunu İyi bir kitap gerçek bir hazinedir” sözünden anlıyorum. Kitabin insan hayatındaki yeri oldukça büyüktür. Kötü kitap diye bir şey yoktur; ama iyi kitap her zaman vardır.

İyi bir kitap, insan için bir hazinedir ve bu hazinenin içinde akıl bulunmaktadır. Bazı kitaplar vardır acıyı anlatır, bazı kitaplar vardır sevinci anlatır; ama her kitabin içinde ondan ders çıkarabileceğimiz bir konu vardır. Bu yüzden onlar bizim en iyi dostlarımızdır. Bizimle sevinci, hüznü, kederi, başarıya ulaşmanın mutluluğunu paylaşırlar.

Bazen öğretmenlerimiz, bazen de ailemizden birileri çok kitap okursak bize kitap kurdu ismini takarlar. İlk planda bu kelime grubu sizde kötü bir izlenim uyandırabilir; ancak bu sözde övgü vardır. Bu yakıştırmayı alanlar kendisiyle gurur duymalıdır; çünkü okuyan insan ufkunu genişleten, olaylara ve durumlara farklı açılardan bakabilen, beynini işleten ve düşünen insandır. İnsanoğlu kelimelerle düşünür, kelimelerle konuşur, kelimelerle yazar. Kelime hazinesi geniş olan insanlar, diğerlerine göre zekâsını daha çok işleten, beynini daha fazla kullanan kimselerdir. Kelime hazinemiz zenginleştikçe fikir dünyamızda güçlenecektir.

Çoğu kitabin içinde bize derslerde yardımcı olacak bilgiler vardır. Derslerde öğretmenlerimizi dinliyoruz, kitabımızdan da yararlanıyoruz. Sınavlarda yüksek notlar almamızda öğretmenlerimizden sonra kitapların rolü büyüktür.

Bu sözlerden şöyle bir değerlendirme yapabiliriz. Kitaplar, insanların becerilerini geliştirmesinde ve başarısını arttırmada gerçek bir yardımcıdır. Sunu da unutmamalıyız ki, iyi bir kitap gerçek bir hazinedir.


Nursima TARAKÇI
Sponsorlu Bağlantılar

Sağlıklı olmanın önemi ile ilgili şiirler, sağlıklılığın önemini değerini anlatan şiir kısa

Sonraki Sayfa »

Kısaca Dna Ve Rna’nın Ortak Özellikleri Nelerdir Maddeler Halinde

4 Yorum

 1. ROJBİN
  17 Kasım 2013

  hayatsınız hayat çokk tşk sabahtan beri arıyom bulamıyom şimdi 100 alma zamanı bu arada sınıf 5-b stardoll oynayanlar eklesin isim sedaoka panpalar kim yazdıysa elllerinee sağlık çoooooooooooooooooooook gzl olmuşşşşş zeki biri olmalı benim gibi hadi bakalım kaç acz

 2. 18 Kasım 2013

  çokkkkkkkkkkkkkkkkk gzl ellerine sağlık nursima tam istediğim gibi tşkk

 3. mehtap
  22 Eylül 2014

  phahhahhahahahhahahahahaahaahaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaa:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 4. isim ykk
  23 Ekim 2014

  Süperrrrr

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current ye@r *