02.08.2014

  Klavye üstünde resim alma tuşu, klavyede resim çekme tuşu, ekran görüntüsü kısayol tuşu

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bu yazıda Klavye üstünde resim alma tuşu, klavyede resim çekme tuşu, ekran görüntüsü kısayol tuşu ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

  Klavye üstünde bulunan resim alma tuşu yukardaki resimde de görüldüğü gibi üzerinde “Print Screen”  diğer adıyla PrtScn yada PRT SC SYS Rq yazan tuştur.

  Masaüstünden resim çekmek için en basit yöntem

  masaüstünden çekmek için klavyenin üst tarafında PRT SC SYS Rq tuşu var ona tıklayın sonra painti açın ctrl v ( yada sağ tıkla yapıştır ) de
  sonra resim üzerine ne eklemek isterdiniz onu ekleyin yada herhangi bir program hakkında bilgi vermek içim yazı yazabilirinsinz

  işlemlerinizi bitirdikten sonra farklı kaydete gelin ismi yazın ama çokk onemli br şey aşağıda kayıt türüne gelin ve jepegi seçin (boyutu daha kiçük yapar diğerleri daha büyük boyutta kaydeder )
  ve kaydedin işlem bitti

  resimli anlatımı ——>

  Sponsorlu Bağlantılar

  Crt monitör ekranı kırmızı gösteriyor ne yapmalıyım

  Bozuk flash bellekten veri kurtarma

  Bu sayfadaki "Klavye üstünde resim alma tuşu, klavyede resim çekme tuşu, ekran görüntüsü kısayol tuşu" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *