31.07.2014

  Koka Kolanın (Coca Cola) Formülü İçinde Neler Var, İçeriği İçindekiler

  Sponsorlu Bağlantılar

  Koka Kolanın (coca colanın) formülünün ne olduğuna dair herkes birşey yazdı, herkes birşey söyledi ve dedikodular aldı başını yürüdü. Kimisi koka kolanın içeriğinde fare boku var dedi, kimisi koka kolanın içinde domuz yağı var dedi, kimisi de koka kolanın formülünde alkol kullanıldığını iddia etti. Peki gerçekten koka kolanın (coca colanın) formülü içinde neler varmış hep birlikte bir göz atalım:

  Kimyacı John Pemberton tarafından 1886′da bulunan Coca Cola’nın gizli formülü, 24 saat güvenlik görevlilerinin gözetimi altında Atlanta’da bir kasa dairesinde saklanıyor. Ancak “thisamericanlife.org” internet sitesi bu formülü bulduğunu açıkladı. İddiaya göre 1979 tarihli bir gazete makalesinde, kolayı üretmek için geçerli içerik maddeler ve miktarları yer alıyor.Atlanta Journal-Constitution gazetesinin, 8 Şubat 1979 sayısında tam olarak Pemberton’ın tarifi olduğu söylenen bir kitap sayfası fotoğrafı yer alıyor. İnternet sitesi ayrıca Coca Cola’nın ilk servis edildiği eczanenin sahibi Joe Jacobs tarafından benzer bir liste de yayınladı.
  12 gram sıvı koka özü
  85 gram strik asit (limon asidi)
  28,35 gram kafein
  9,4 litre su
  Şeker
  946,9 mililitre kireç suyu
  28,35 gram vanilya
  42,5 gram ya da renk vermek için daha fazla karamel
  226,7 gram alkol
  20 damla (1,297 mililitre) portakal esansı
  30 damla limon esansı
  10 damla küçük hindistan cevizi esansı
  10 damla neroli
  7X çeşnisi (56,6 grama 18,9 litre şurup)
  5 damla kişniş
  Ve 10 damla tarçın
  Sponsorlu Bağlantılar

  Saçlar Neden Kıvırcık Çıkar, Niçin bazı saçlar kıvırcık olur

  Yaşama Dair En Eski Bulgular

  Bu sayfadaki "Koka Kolanın (Coca Cola) Formülü İçinde Neler Var, İçeriği İçindekiler" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *