01.08.2014

  Kurtuluş Savaşı Kompozisyonu Kısa

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kurtuluş Savaşı ile ilgili güzel kompozisyonlar,

  Kurtuluş savaşı hakkında kısa kompozisyon örneği,

  Kurtuluş savaşını konu alan ile alakalı kompozisyon örnekleri, makale ve yazılar kısa,

  Türk milleti çok büyük acılar çekmiş, büyük savaşlarda yorgun düşmüş, pekçok kadın, erkek ve çocuk hayatını kaybetmiş… Kalanlar ise vatanın düşmanlar tarafından parçalanmasını gözü yaşlı izler durumda doğacak bir güneşin umudunu taşımaktaydı.

  Her yeni gün yeni bir umut beklentisinde olan Türk halkı çaresizlik içinde bir elin onlara uzanmasnı beklerken M. Kemal Atatürk önderliğinde tek yürek, tek kuvvet olup cesurca düşmanın karşısına dikildi. Bu gidişe ya dur diyecekler yada son nefeslerini bu uğurda vereceklerdi. Türk milleti sadece yüreğindeki vatan sevgisiyle 4 yıl süren Kurtuluş savaşında galip gelmeyi ve vatanı düşmanlardan kurtarmayı başardı. Kendi canını hiçe sayıp, vatanın bir karış toprağından vazgeçmeyeceğini gösteren M. Kemal ve ordusu bize çok kıymetli bir hazine bıraktı.

  Şimdi üzerinde özgürce yaşadığımız, bayrağımızı dalgalandırdığımız bu cennet vatan büyük acılar sonucunda bize emanet edilmiştir. Bizlerde Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar canımız pahasına korumaya yemin ediyoruz.

  MELİSA BAĞCI
  Sponsorlu Bağlantılar

  Atatürk’ün cumhuriyeti ilan ettiği zaman yaşı kaçtı

  Cumhuriyet Bayramının tarihçesi kısa özet

  Bu sayfadaki "Kurtuluş Savaşı Kompozisyonu Kısa" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *