22.08.2014

  KYK Borç Sorgulama Sayfası, Ziraat Bankası Üniversite Katkı ve Öğrenim Kredisi Geri Ödeme Sitesi

  Sponsorlu Bağlantılar

  KYK

  Öğrenim Kredisi veya Katkı Kredisi Borcu Sorgulama

  Kredi ve Yurtlar Kurumundan alınan burslar karşılıksızdır. Fakat kredilerin belli bir ödeme takvimiyle KYK’ya geri ödenmesi gerekmektedir. Lisans, Yüksek Lisans (Master) ve Doktora öğrencilerine göre ödeme miktarları değişiklik gösterebileceğinden bu ödeme takvimleri de değişiklilik göstermektedir. Yalnız genel geçerliliği olan bir kural da öğrenim görürken alınan kredimiktarı zamanının yarısı kadar bir zamanda geri ödenme mecburidir.

  Yani 4 yıllık bir üniversite mezunu iseniz en çok 2. sınıfta ödeme aldığınızı düşünürsek ki bu en fazla 3 yıl ödeme alacaksınız demektir. O halde, 1.5 sene sonra ödemeleriniz taksitlendirilmiş olarak ve adresinize gönderilen bir posta ile başlamış olacaktır.

  Hatta adresinize gelecek posta 1 sene öncesinden gönderilmektedir. KYK borcun peşin ödemelerinde çeşitli indirimler yapmaktadır. Fakat çok etkili indirimler olmadığından borcunu ödeyen birçok mezun öğrenci peşin ödemeyi tercih etmemektedir.

  Daha ayrıntılı bilgi için:

  Öğrenim Kredisi, Katkı Kredisi Borç Sorgulama

  Sponsorlu Bağlantılar

  Dünya Basınında Fetih 1453 Yorumları ve Hakkında Yazılan Eleştiriler

  Abdullah Avcı Maaşı Ne Kadar, Yıllık ve Aylık Kaç Para Kazanıyor, Yıllık Ücreti Nedir

  Bu sayfadaki "KYK Borç Sorgulama Sayfası, Ziraat Bankası Üniversite Katkı ve Öğrenim Kredisi Geri Ödeme Sitesi" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *