22.08.2014

  Laptop pil ömrü nasıl uzatılır, batarya ömrünü uzatmak için, Pilin uzun süre dayanması için öneriler

  Sponsorlu Bağlantılar

  - Eğer belirli bir süre kullanmayacaksanız (örneğin bir hafta ve üzeri bir zaman dilimi) bataryayı laptoptan çıkarmalısınız.

  - Bataryayı dondurucu soğuk veya çok sıcak ortamlarda muhafaza etmeyin. Örneğin yaz aylarında bataryanın arabanızda kalmasına izin vermemelisiniz. Isınmış bataryalar çok hızlı boşalır, soğuk olanlar ise gerekli enerjiyi hemen üretip dağıtmakta zorlanırlar.

  - Eğer bilgisayarınız nikel- metal hidrit bir bataryaya sahip ise; bataryayı ayda bir kez tamamen boşaltıp tamamen doldurarak performansını artırabilirsiniz.

  - Yeni bataryaları kullanmadan önce tam şarj etmelisiniz. Yeni bir bataryanın tam kapasiteyle çalışmaya başlaması ancak birkaç kez tam dolup tam boşaldıktan sonra mümkün olabilmektedir.

  - Bilinen dizüstü bilgisayarlara oranla çok daha güçlü özelliklere sahip olan ve masaüstü bilgisayar yerine de kullanılan (Desktop Replacement) bilgisayarlara ait bataryalar da her 3-4 haftada bir tamamen boşaltılarak yeniden doldurulmalıdır.

  - Bilgisayarı üzerinde batarya varken elektriğe bağlı vaziyette bırakmanın bataryanın ömrünü kısaltacağını unutmayın.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Chrome eklentileri sayfası nerede, eklentilere nasıl gidebilirim, eklenti sayfasını bulamıyorum

  Windows 7 Gezgini Çalışmayı Durdurdu Sorunu Çözümü İçin Ne Yapmak Gerekir

  Bu sayfadaki "Laptop pil ömrü nasıl uzatılır, batarya ömrünü uzatmak için, Pilin uzun süre dayanması için öneriler" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *