27.08.2014

  Leonardo Da Vinci Son Akşam Yemeği Tablosu’nun Sırrı Hikayesi Gizemi ve Şifresi Nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Leonardo Da Vinci Son Akşam Yemeği Tablosunun Resmi ve Sırları Hakkında Bilgi:

  Son Akşam Yemeği Tablosu 15. yüzyılda Milano’da Leonardo da Vinci tarafından Duke Lodovico Sforza’nın isteği üzerine yapılmış fresktir.Resim, Milano yakınlarındaki Santa Maria Dele Grazie’nin duvarına yapılmış ve bu gün oldukça yıpranmıştır.Leonardo’nun Mona Lisa’dan sonra en ünlü eseridir.

  Da Vinci’nin şifresi kitabına göre İsa’nın solundaki kadın Magdalalı Meryemdir ve kalça kısımlarından birleşmişlerdir ikisinin arasında kocaman bir V yani paganların kadın sembolü bulunmaktadır ve giysileride birbirlerinin simetrisidir.Ayrıca oluşan v şekli kutsal kaseyi tanımlamaktadır yani kutsal kase v şeklindeydi. kitaba göre İsa`nın Magdalalı Meryemden çoçuğu olmuştur.Yine kitaba gore Magdalali Meryem,Isa’nin sag diger tarafina gectiginde kocaman bir ters V yani paganlarin erkek sembolu ortaya cikmaktadir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Sinemanın Tiyatrodan Farkı Nedir, Tiyatro ve Sinema Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Leonardo Da Vinci’nin Tüm Tabloları Resimleri Fotoğraf Galerisi

  Bu sayfadaki "Leonardo Da Vinci Son Akşam Yemeği Tablosu’nun Sırrı Hikayesi Gizemi ve Şifresi Nedir?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *