Mahidevran Gülbahar Haseki Sultan Hayatı

Sponsorlu Bağlantılar

Gülbahar sultan kimdir, Mahidevran Gülbahar Sultan, Gülbahar mahidevran sultan ın hayatı
Mahidevran Sultan Kimdir?
Mahidevran Sultan ya da Mahidevran Gülbahar Sultan (ö. 1580) Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın eşlerinden biridir.

Mahidevran Sultan’ın Arnavut kökenli olduğu tahmin edilmektedir. Mahidevran Sultan’ın Kanuni’yle tahta çıkmadan önce Manisa valisi olarak görev yapmaktayken evlendiği bilinmektedir.

Mahidevran Sultan 1515 yılında Kanuni’nin ilk erkek oğlu olan Şehzade Mustafa’yı dünyaya getirdi. 1520 yılında eşinin padişah olması üzerine çocuklarıyla birlikte İstanbul’a geldi. Bu sırada Hürrem Sultan saray haremine girmişti ve kısa zamanda Kanuni’nin en sevdiği eşi haline gelmişti. 1524 yılında Hürrem Sultan da bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

Detay: mahidevran sultan ın hayatı, mahidevran, mahidevran sultan, mahidevran sultan hayatı, gülbahar hatun, mahidevran gülbahar haseki sultan, mahidevran resmi, mahidevranın hayatı, mahidevranın resmi, 

Sponsorlu Bağlantılar

Pargalı ibrahimin idamı, Kanuni Sultan Süleyman Pargalı İbrahimi Neden Öldürttü, Pargalı ibrahim neden öldü,Pargalı ibrahim paşanın boğdurulması

Sonraki Sayfa »

Hürrem Sultan ile Kanuni Aşkı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current ye@r *