23.08.2014

  Malawi Gölü Balıkları ve Özellikleri İle İlgili Kısa Bilgi, Ansiklopedik Bilgiler

  Sponsorlu Bağlantılar

  Malawi Gölü (eski tabir Nyassa Gölü), Halk dilinde Afrika’ nın Efendisi; 560 km uzunluğu, 80 km’ye varan genişliği (ortalama 50 km) ve 704 m’ye kadar olan derinliği ile Doğu Afrika Yeryüzü Kırığı ‘nın (Büyük Rift Vadisi) en büyük göllerinden biri. Yüzölçümü 29.604 km²’dir bu gölde malawi balıkları yaşar ve malavi balıkları başka hiçbir yerde yaşamaz.

  Malawi Gölü, balık türlerinin zenginliği ile (yaklaşık 1500 tür) akvaristik (akvaryumculuk) alanda çok ünlüdür. Renk bakımnından çok görkemli olan birçok tür, akvaristik alanda çok yaygındır. Bu balıklar, yumurtalarını ve yavrularını koruma amaçlı ağzında taşıyan Cichlidae familyasına (çiklitler) aittir.

  Gölde çiklit olarak tabir edilen balık türleri bulunmaktadır. Bu balıklar akvaryum hobisinin büyük bir kısmını oluşturmaktadır.Ülkemizde ve dünyada bu balıklar gittikçe önemli bir hale gelmiştir.Malawi çiklitleri ülkemizde artık bolca bulunan akvaryum balığı türlerindendir. Özellikle sarı ve beyaz prenses çok yaygın bulunabilen akvaryum balığıdır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Malawi Gölü Balıkları Cichlidler hakkında bilgi

  Kişilik Bozuklukları Nedir, Nedenleri ve Tedavisi Hakkında Bilgi

  Bu sayfadaki "Malawi Gölü Balıkları ve Özellikleri İle İlgili Kısa Bilgi, Ansiklopedik Bilgiler" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  4 Yorum

  1. 31 Mayıs 2012

   teşekkürlerrr

  2. 29 Ocak 2013

   bilgilendirme için teşekkürler.yunuslar malawinin en popüler balıklarındandır :)

  3. 28 Nisan 2014

   Tropheus ilangi yellow besliyorum,aşşağı yukarı özellik olarak aynı balıklar

  4. 2 Temmuz 2014

   harika balıklar,bilmediğim bir çok özelliği varmış ben japon besliyorum :)

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *