22.08.2014

  Mısır Gevreği Şişmanlatırmı? Sabah Kahvaltısında Mısır Gevreği Çocuklara Kilo Aldırırmı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kahvaltıda hepimiz mısır gevreğini severiz. Ama en çok da çocuklar sabahları mısır gevreği yemeye bayılırlar. Peki bu mısır gevreğinin zararı yokmu! Mısır geverği kilo aldırırmı, çocuklarımızı şişmanlatırmı :

  İtalyan diyetisyenler mısır gevreklerinin düşük kalorili olduğu hipotezini çürüttüler. Hatta düzenli olarak tüketilen mısır gevreklerinin kilo aldırdığını buldular.

  Floransa Üniversitesi’nden bir araştırma ekibi, yaşları 5-10 arasında değişen ve obezite başlangıcı teşhisi konulan çocukları inceledi. Sabahları kahvaltıda bir yıldan uzun bir süredir düzenli olarak mısır gevreği yiyen çocuklarda aşırı kilo gözlemlendi.

  Araştırmanın başındaki isim olan Luigi Barbaliani, yüksek kalitedeki mısır gevrekleri ve türevlerinin sağlıklı olduğunu ve kilo vermeyi desteklediğini belirtti. Ancak kilosuna dikkat eden kişilerin mısır gevreği alırken dikkatli olması gerekiyor. Çünkü bitkisel yağda kızartılan ve şeker şurubu eklenen bu gevrekler bazı katkı maddeleri de içeriyor. Midenin çalışması ve sağlığı için zararlı olan bu maddeleri içeren mısır gevrekleri zayıflatmanın aksine kilo aldırıyor.

  Markete gittiğinizde satın alacağınız mısır gevreğinin içeriğine dikkat etmeniz öneriliyor.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Tükürüğün Faydaları ve Tükürük Ne İşe Yarar

  Sigaranın Hafızaya Zararları

  Bu sayfadaki "Mısır Gevreği Şişmanlatırmı? Sabah Kahvaltısında Mısır Gevreği Çocuklara Kilo Aldırırmı" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *