24.07.2014

  Mustafa Ceceli’nin Hayatı Kısaca Biyografisi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Mustafa Ceceli kimdir yaşam öyküsü,

  Mustafa Ceceli nereli kaç  yaşında,

  Mustafa Ceceli 2 Kasım 1980’de Ankara’da dünyaya geldi.. Mustafa Ceceli’nin müziğe olan ilgisi ailesi tarafından çok küçük yaşlarında farkedildi. 6 yaşında piyano ile tanışan Ceceli’ye, almış olduğu 2 yıllık piyano eğitimi sonrası öğretmeni konservatuar eğitimi almasını önerdi. Lise yıllarında amatör olarak düzenlemeler yapmaya başladı. Üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği bölümünü kazananMustafa Ceceliaynı dönemde arkadaşlarının kurmuş olduğu bir grupta keyboard çalmaya başladı.Mustafa Ceceli Bir taraftan da albüm yapmak isteyen sanatçılara demo kayıtlar hazırladı. Fakültenin 3. yılında tekrar üniversite sınavına girerek Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazandı ve Ankara’daki müzik hayatını noktalayarak İstanbul’a geldi.

  Mustafa Ceceli İstanbul’a gelişinin ardından Cenk Eren’in vokalistliğini yapan Merih Ermakastar’ın şarkılarına düzenlemeler yaparak profesyonel aranjörlük hayatına adım attı.Mustafa Ceceli Piyasaya çıkan bu albümle birlikte Ozan Doğulu ile tanıştı ve o dönemde hazırlanmakta olan Kenan Doğulu’nun Demedi Deme albümündeki Aklım Karıştı şarkısının düzenlemesini yaptı.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Ertuğ Ergin’in Hayatı Kısaca

  Emina Sandal’ın Hayatı Kısa Biyografisi, Kaç Yaşında Nereli Boyu Kaç Kilo

  Bu sayfadaki "Mustafa Ceceli’nin Hayatı Kısaca Biyografisi" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *