25.07.2014

  Neden Trafik işaretleri renkleri farklıdır, trafik işaretlerinin renkleri niçin değişik renklidir

  Sponsorlu Bağlantılar

  Trafik işaretleri neden farklıdır, trafik işaretlerinin renklerinin farklı olmasının sebebi nedir, trafik işaret renkleri niçin farklı renklerdedir, neden trafik işaretlerinin renkleri birbirinden farklıdır ne anlama gelir

  Tehlike uyarı işaretleri, genel olarak beyaz zemin rengi üzerinde kırmızı bir çerçeve ve siyah sembollerden oluşan üçgen levhalardır.Trafik tanzim İşaretlerinde TT-1 nolu Yol Ver ve TT-2 nolu Dur dışındaki tüm işaret levhaları daire şeklindedir. Bu işaretler, mecburiyet gösteren işaretler hariç genellikle beyaz zemin üzerinde kırmızı bir çerçeve ve siyah bir sembolden oluşur.

  Mecburiyet gösteren işaretler ise genel olarak mavi zemin üzerinde ok ve sembollerden ibarettir. TT-1 nolu Yol Ver işareti, beyaz zeminli ve kırmızı çerçeveli eşkenar üçgen bir levha olup, levha üzerinde herhangi bir sembol bulunmaz.Üçgenin tepe noktası aşağıya gelecek şekilde kullanılır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kurutulmuş papatya nelere iyi gelir, yararları nelerdir

  Trafik İşaretleri Renk ve Anlamları

  Bu sayfadaki "Neden Trafik işaretleri renkleri farklıdır, trafik işaretlerinin renkleri niçin değişik renklidir" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  2 Yorum

  1. mustafa
   2 Mart 2012

   çok iyi

  2. 27 Mart 2012

   çok beğendim her şeyi bulabildim çok teşekür ederim

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *