01.08.2014

  Nicolaus Copernicus Kimdir Ne Yapmıştır Hayatı Buluşları Kısaca Biyografisi İcatları Çok Kısa Özet

  Sponsorlu Bağlantılar

  Nicolaus Copernicus Polonyalı astronomi bilginidir.Nicolaus Copernicus 19 Şubat 1473 yılında Polonya’da doğdu.Kopernik temel eğitimini tamamladıktan sonra 1492 yılında Krakov’daki okula devam ederek matematik ve astronomi konularında uzmanlaştı.

  Nicolaus Copernicus 1494 yılında evine dönen Kopernik, başpiskopos olan amcasının tesiriyle dini eğitim için İtalya’ya gitmiştir.Nicolaus Copernicus dünyanın ve diğer gezegenlerin güneş etrafında döndükleri kuralını açıklamıştır.

  Nicolaus Copernicus Ömrünün sonlarına doğru sağlık problemleri yaşayan Kopernik’in bu din adamlarından korkusu kalmamıştı.Ayrıca Nicolaus Copernicus Astronom, doktor ve papaz olan Kopernik, Yunanlı astronom Batlamyus’un yanlış olan teorisini dünyaya anlatarak bilime büyük hizmette bulunmuştur.Nicolaus Copernicus 24 Mayıs 1543 yılında Frombork’ta yaşamını yitirmiştir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  2013 Atatürk’ün Hakiki Boyu Gerçek Kilosu Ortaya Çıktı! Resmi Veriler Orjinal Boy ve Kilo Ölçüleri

  O Ses Türkiye Birincisi Mustafa Bozkurt Kimdir Nereli Kaç Yaşında Hayatı Yaşamı Biyografisi Mesleği Burcu Göz Rengi

  Bu sayfadaki "Nicolaus Copernicus Kimdir Ne Yapmıştır Hayatı Buluşları Kısaca Biyografisi İcatları Çok Kısa Özet" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *