24.07.2014

  Okulda anlatmak için en komik fıkralar, güldüren fıkra yazıları kısa

  Sponsorlu Bağlantılar

  Okula giden öğrencilerin sınıf arkadaşlarını güldürmek ve eğlendirmek amacıyla sıkça anlattığı komik şeylerden biride kısa öğrenci fıkralarıdır. Kısa olması önemlidir çünkü hem akılda daha kolay kalır hemde gençler uzun bir fıkrayı dinlerken canları sıkılır. Bu nedenle okulda anlatılacak ve arkadaşlarınızı gülümseteck bir çok komik fıkrayı burada sizlere sunuyoruz. Okul öğretmen fıkrası, öğrenci öğretmen fıkraları kısa

  Okul Öğrenci Fıkraları

  Böyle Soruya Böyle Cevap

  Renkli kişiliği ve düşük not vermesi ile öğrencileri arasında özel bir üne sahip olan felsefe öğretmeni, sınav yapacağı gün öğrencilere, önce kâğıt ve kalemlerini hazırlamalarını söyledi, sonra da sandalyesini kaldırıp masanın üzerine koydu.
  Sonra:
  “Sınav sorumu soruyorum” dedi. “Bu sandalyenin var olmadığını
  kanıtlayınız.”
  Sıfırcı felsefe öğretmeni, sınav kâğıtlarını okuduktan sonra, bu konudaki ününe gölge düşüreceğini bilmesine rağmen, hayatında ilk kez bir öğrencisine yüz üzerinden yüz vermek zorunda kaldı.
  Öğrencinin sınav kâğıdında yalnızca şu iki sözcük yer alıyordu:
  - Hangi sandalyenin

  Mantıklı mı Yasal mı?

  Bir öğrenci, lojistik ve organizasyon dersinin yazılı sınavından kalıyor.
  Öğrenci: Siz beni cezalandırıyorsunuz. Bunu hiç anlıyor musunuz?
  Profesör: Evet tabi ki.Yoksa nasıl profesör olabilirdim?
  Öğrenci: İyi o zaman. Size birşey sormak istiyorum. Eğer doğru cevabı verirseniz, ben kötü notumu alıyorum ve gidiyorum. Fakat bununla beraber eğer cevabı bilemezseniz bana iyi not vereceksiniz.
  Prof: Anlaşıldı tamam. Sor bakalım.
  Öğrenci:Yasal olupta mantıklı olmayan nedir? Mantıklı olupta ama yasal olmayan nedir? Ve de ne mantıklı ne de yasal olmayan nedir?
  Profesör iyice bir düşündükten sonra hiç bir cevap veremiyor. Ve o öğrenciye iyi not vererek onu geçiriyor. Daha sonra profesör en iyi öğrencisini çağırıyor ve ayni soruları ona soruyor. Öğrenci hemen cevap veriyor:
  “Siz 63 yaşındasınız ve 35 yaşındaki bir bayanla evlisiniz. Bu yasal ama bununla beraber mantıklı değil. Karınızın 25 yaşında bir dostu var, bu gerçi mantıklı ama yasal değil. Siz, karınızın dostuna iyi bir not veriyor ve onu geçiriyorsunuz oysa ki o sınıfta kalmıştı. Bu ise ne mantıklı ne de yasal.”

  İkinci Soru
  Öğretmen, öğrencilere :
  -Sizlere sorular soracağım.Birinci soruyu bilene ikinci soru sorulmayacak.Şimdi söyle bakalım Ahmet, bir hindinin kaç tane tüyü vardır?
  -9567 tane tüyü vardır öğretmenim!…
  -Nereden öğrendin bunu?
  -Öğretmenim, hani birinciyi bilene ikinci soruyu sormayacaktınız?!.

  Öğrenci Yurdu
  Üniversitede, dönemin ilk gününde rektör yeni gelenleri toplamış, üniversite kurallarını anlatırken sıra yurt olayına gelmiş. Rektör demiş ki :
  - Kız yurtları erkek öğrenciler için yasak bölge. Erkek yurtları kız öğrenciler için. Yasak bölgede yakalanan kişiye ilk seferinde 200 milyon ceza kesilecek. İkinci yakalanışında 300 milyon, üçüncü yakalanışında da 500 milyon ceza kesilecek. Sorusu olan var mı?
  Arka taraftan bir erkek öğrenci sesi :
  - Sezonluk bilet ne kadar?

  İstifa
  Ders yılı sonunda sınıfta kalan öğrencilerden biriyle öğretmen arasında şu konuşma geçti.
  Öğretmen:
  -Bir daha sınıfta kaldığını görmeyeceğim, anladın mı?
  Öğrenci:
  -İstifa mı ediyorsunuz öğretmenim?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Hamilelik Kan Testi Nasıl, Ne Zaman ve Nerede Yapılır

  2012 en komik sarhoş fıkraları

  Bu sayfadaki "Okulda anlatmak için en komik fıkralar, güldüren fıkra yazıları kısa" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *