02.08.2014

  Panik atak nasıl geçer, ölüm korkusu nasıl atlatılır, ne iyi gelir, panik atak tedavisi için ne yapmak gerekir?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Ani ortaya çıkan endişe-kaygı nöbeti olarak bilinen panik atak, psikolojik bir rahatsızlık.
  Panik atak en kısa ve öz tabiri ile ani olarak ortaya çıkan endişe-kaygı nöbetidir. Bu endişe ve kaygı nöbeti kişinin vücudunda bazı fiziksel belirtilerle kendini gösterir, bu yüzden de çoğu zaman kişide yoğun bir korku ve rahatsızlık duygusu yaratır.

  Bu yoğun korku duygusu içinde kişi, çok kötü birşey olacağını, onun için sonun geldiğini, öleceğini veya kalp krizi geçireceğini düşünür. Bu şekilde yoğun bir korku içinde olan kişi doğal olarak o ortamdan kaçmak, uzaklaşmak ister, yardım alabileceği bir sağlık kuruluşuna gitmek ister. Çoğu zaman gidilen bir hastanede veya acil serviste herhangi bir girişimde bulunmaksızın bu belirtiler geçer ve kişi kendini iyi hisseder.

  PANİK ATAK SIRASINDA GÖRÜLEN BELİRTİLER

  Çarpıntı, kalp atımlarını duyumsama
  Terleme
  Titreme ya da sarsılma
  Nefes darlığı ya da boğuluyor gibi olma
  Soluğun kesilmesi
  Göğüs ağrısı ya da göğüste sıkıntı duyma
  Bulantı ya da karın ağrısı
  Baş dönmesi, sersemlik hissi, düşecekmiş ya da bayılacakmış gibi olma
  Kontrolünü kaybedeceği ya da çıldıracağı korkusu
  Ölüm korkusu
  Uyuşma ve karıncalanma duygusu
  Üşüme, ürperme ve ateş basması

  PANİK ATAK GEÇİREN BİRİNE NASIL DAVRANILIR?

  Panik atak geçiren birine yardım ederken ilk önce gerçekten o kişinin panik atak geçirip geçirmediğinden emin olunması gerekir. Eğer kişinin panik atak geçmişi varsa ve sizde o anda kişinin panik atak geçirdiğinden eminseniz ilk olarak o kişiyi rahat olabileceği ve etrafında onunla ilgilenen çok fazla kimsenin olmadığı bir yere götürün.

  Olabildiğince sakin ve serin kanlı olmalısınız, o kişi o anda çok kötü birşey olduğunu öleceğini düşünüyordur, sizde sanki o kişi ölecekmiş gibi panik bir şekilde hareket edersiniz kişiyi daha da kötü bir duruma sokabilirsiniz. Panik atak geçiren kişiye bunun 10 dakika ile 20 dakika arasında geçeceğini söylemek, bunun yüzünden herhangi bir şey olmayacağını, sakinleşmesi gerektiğini söylemek ve nefes egzersizi yapmasını sağlamak çok yerinde ve rahatlatıcı bir davranış olacaktır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Extacy nedir, extazi nedir, extasy ne demek, extazi hap, extazy etkileri, extazinin zararları hakkında bilgi

  Bebekler neden emmez, bebek emerken neden ağlar, bebekler neden emmek istemez, bebeğin memeyi istememesi ne yapmak gerekir?

  Bu sayfadaki "Panik atak nasıl geçer, ölüm korkusu nasıl atlatılır, ne iyi gelir, panik atak tedavisi için ne yapmak gerekir?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *