23.08.2014

  Patates kızartması kilo aldırırmı, şişmanlamamak için en çok ne kadar patates kızartması yemeliyiz

  Sponsorlu Bağlantılar

  Patates kızartması kilo aldırır diye bir kural yok. Tek sorun ne kadar patates kızartması yediğinize ve bunun yanında diğer yediklerinizi de ona göre kısıtlamaya dikkat etmenizdir. Peki şişmanlamamak için her gün en fazla ne kadar patates yiyebiliriz:

  Harvard Üniversitesi araştırmalarına göre, her gün bir porsiyon kızarmış, fırınlanmış ya da diğer şekillerde pişirilmiş patates yemek, bir bardak şekerli içecekten ya da bir porsiyon kırmızı veya işlenmiş etten daha çok kiloya neden olurken, 20 yılda 7.26 kilo aldırıyor.

   Batının beslenmesinde önemli bir yere sahip olan patatesi her ne şekilde pişirilmiş olursa olsun her gün bir porsiyon yemenin, bir bardak şekerli içecekten ya da bir porsiyon kırmızı veya işlenmiş etten daha çok kiloya neden olduğu ve 20 yılda 7.26 kilo aldırdığı bildirildi.
  Harvard Üniversitesinden 120 bin’den fazla sağlık uzmanının en az 12 boyunca yürüttükleri ve New England Journal of Medicine’da yayınlanan bir araştırmaya göre, her gün bir porsiyon kızarmış, fırınlanmış ya da diğer şekillerde pişirilmiş patates yemek yılda ortalama 363gr, yirmi yılda ise 7.26 kilo aldırıyor.
  PATATES ŞEKERLİ İÇECEKLERDEN DAHA ÇOK KİLO YAPIYOR
  Los Angeles Times’ın yansıttığı araştırmada, her ne şekilde pişirilmiş olursa olsun bir porsiyon patatesin, bir bardak şekerli içecekten ya da bir porsiyon kırmızı veya işlenmiş etten daha çok kiloya neden olduğuna dikkat çekiliyor.

  Araştırmanın lideri Dr.Dariush Mozaffarian fırınlanmış büyük bir patatesin 278 kalori, kızarmış bir patatesin ise 500 ya da 600 kalori olduğunu belirterek, bunun kolanın verdiği kaloriden bile fazla olduğuna dikkat çekiyor.

  “BİR NUMARALI HALK DÜŞMANI: PATATES”

  Araştırmada, Amerikanın obeziteye karşı verdiği mücadelede halkın bir numaralı düşmanının kek, soda ya da cheeseburger olmadığı sadece basit bir patates olduğu vurgulanarak, tipik bir Amerikalının yılda 53 kilo patates tükettiği belirtiliyor.(

  Sponsorlu Bağlantılar

  En Kolay Zayıflama Yolları, 15 Basit Yöntem

  Cilt sağlığı için nasıl beslenmeli, hangi yiyecekleri yemeliyiz. Akne ve sivilcelere karşı doğal besinler ve bitkisel çözüm

  Bu sayfadaki "Patates kızartması kilo aldırırmı, şişmanlamamak için en çok ne kadar patates kızartması yemeliyiz" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *