01.08.2014

  Peygamber Efendimizin Dedesinin Hayatı ve Yaşamı Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Peygamber Efendimizin Dedesi Kimdir, Hz. Muhammed’in Dedesinin Adı (İsmi) Nedir?

  Peygamber Efendimizin dedesi Kureyş kabilesinden Abdülmuttalib’dir. Son derece saygın bir zat olan Abdülmuttalib uzun boyu, büyükçe başı ve heybetli görünüşüne, parlak yüzü, tatlı sözü, utangaçlığı, nezaket ve üstün ahlâkı ile tanınırdı.

  Sabırlı, akıllı, anlayışlı, mert ve cömert idi. Yoksul insanların karınlarını doyurmaktan büyük zevk alırdı. Hattâ, bu cömertliğini, bu yardımseverliğini hayvanlardan bile esirgemezdi.

  Peygamberimizi (sav) Himayesinde bulunduran, Yaşı epeyce ilerlemiş bulunan Abdûlmuttâlib, bir gün anîden rahatsızlandı. Rahatsızlığı gittikçe şiddetini artırıyordu.Sonunda Cenab-ı Hak onu yanına aldı.

  Mekke Çarşısı, Abdûlmuttâlib’in vefatı dolayısıyla günlerce kapalı tutuldu. Kureyşliler, sevdikleri ve hürmet ettikleri bu zâtın ölümü dolayısıyla günlerce yâs tuttular, cenazesini el üstünde dolaştırdılar. Sonra Hacun Kabristanına, dedesi Kusay’ın yanına gömdüler.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bakara Suresi Nerede İndi, Nasıl İndirildi, İndiği Yer Neresi?

  Cuma Günü Kısmet İçin Yapılacak Dua, Cuma Günleri Okunan Kısmet Duaları

  Bu sayfadaki "Peygamber Efendimizin Dedesinin Hayatı ve Yaşamı Hakkında Bilgi " konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *