Peygamber Efendimizin Erkek Evlatları Kimlerdir, Hz. Muhammed’in erkek çocukları isimleri hakkında bilgi

78 0
Sponsorlu Bağlantılar

Peygamber Efendimizin Erkek Evlatları Hakkında Bilgi

Bazı kaynaklarda hiç erkek çocuğu olmamıştır dense de durum böyle değildir. Peygamber Efendimizin 3 erkek evladı olmuştur. Bu evlatlarının hepsi çok küçükken vefat etmişlerdir. Bunlar:

Kasım (ranh)

Resulullah’ın 3 Oğlundan 1.sidir Bunun için, Resulullah’a Ebu’I Kasım denildi. Nubuvvetden önce Mekke’de dünyaya geldi. Annesi, Hadicet-ul-Kubra’dır 17 aylık iken vefat etti.

Abdullah (ranh)

Resulullah’ın Hadice-tul-Kubra’dan olan son çocuğudur. Nubuvvetden sonra doğup memede iken vefat etti .Tayyib ve Tahir’de denilir Abdullah vefat edince As Bin Vail : “Muhammed ebter oldu” yani soyu kesildi dedi. Allahu Teala “INNA A’TAYNA” yani kevser suresi ile As kafirine cevap verdi.


İbrahim (ranh)

Resulullah’ın Oğularının 3.südür ve çocuklarının sonuncusudur. Heraklius’un Mısır valisi olan Mukavkis’in hediye gönderdiği Maruye’nin oğludur. Hicretin 8 senesi tevellud edip, 1,5 yaşında iken vefat etti .

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yapılmamış --> "Peygamber Efendimizin Erkek Evlatları Kimlerdir, Hz. Muhammed’in erkek çocukları isimleri hakkında bilgi"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *