20.08.2014

  Plastik Çatal-Kaşık ile Saat Yapımı Nasıl Yapılır Teknoloji Tasarım Dersi Basit Kolay Küçük İcatlar ve Resimli Yapılışları

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kullanılmış veya kullanılmamış plastik kaşık ve plastik çatalları değerlendirmenin en iyi yolu olarak düşündüğümüz bu proje ile atık malzemelerin değerlendirilmesine katkı sağlamış olduk.Siz de plastik kaşık ve çatallarınızı çöpe atmak yerine bir duvar saati yapabilirsiniz.Yapımını bir kaç adımla tamamlayabileceğiniz gibi yapımı bir o kadar da basittir.Projenin yapımı için BUYRUN DEVAM EDELİM.

   

  Gerekli Malzemeler:

  • 6 Adet plastik kaşık
  • 6 Adet plastik çatal
  • Saat mekanizması
  • Kare şeklinde plastik

   

   

   

   

   

  Şimdi bizim projemizdeki kaşık ve çatallar kullanılmış olduğu için bunları yıkıyoruz.Tabi sizinki temiz ise yıkamanıza gerek yok.

   

   

   

   

   

   

  Şimdi plastik levha üzerine pergel veya vb. şeyler yardımıyla bir daire çiziyoruz.Bizim çizdiğimiz dairenin çapı 12 cm. dir.Çizdiğimiz bu dairenin merkez noktasını belirliyoruz.Ve çizdiğimiz bu daireyi makas veya vvb. şeyler yardımıyla resimdeki gibi kesiyoruz.

   

   

   

   

   

   

  Dairenin üzerinde belirlemiş olduğumuz merkez noktayı matkap veya başka bir alet yardımıyla deliyoruz.

   

   

   

   

   

  Şimdi kestiğimiz daire üzerine cetvel yardımıyla saat başlarının yerlerini işaretliyoruz.Ve dairemizi ve kaşık-çatallarımızı dilediğimiz renklere boyayarak saatimizin daha şık gözükmesini sağlıyoruz.Ondan sonra yapıştırıcı kullanarak kaşık ve çatallarımızı saatimize resimdeki gibi yapıştırıyoruz.

   

   

   

   

  Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra saatimiz hazır demektir.Artık saatiniz kendiniz yaptığınız için daha kıymetli olacak ve gözünüze daha güzel gözükecektir.

   

   

   

   

  Farklı tasarımlarda yapılmış saat örneklerini buradan görebilirsiniz.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kısaca Ekler ve Sözcük Yapısı Konu Anlatımı Özet Kısa

  Cep Telefonu İçin Direksiyon Yapımı Nasıl Yapılır Teknoloji Tasarım Dersi Basit Kolay Küçük İcatlar ve Resimli Yapılışları

  Bu sayfadaki "Plastik Çatal-Kaşık ile Saat Yapımı Nasıl Yapılır Teknoloji Tasarım Dersi Basit Kolay Küçük İcatlar ve Resimli Yapılışları" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *