27.08.2014

  Ramazanda Neler Yapılır, Ramazan Ayında Ne Yapılmalı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Ramazanda Ne Yapılır

  Ramazan ayına bir haftadan daha a bir zaman kala Ramazanımızı nasıl geçirmeliyiz Ramazanda neler yapmalıyız kısaca deyinmek istedik Öncelikle Ramazan ayında Oruç tutulmalıdır oruçlarımızı sağlığımız el verdği sürece tutmalıyız,Kuranı kerim okuyabilen müslüman kardeşlerimiz Kuranı kerimi hatmelidirler.Ramazan ayında namazlarımızı aksatmamalıyız Akşamları iftardan sonra Camilere gidip Teravih namazını kılmalıyız camiye gidemeyenler evlerindede Teravih namazını eda edebilirler…Ramazan ayında bol bol tövbe etmeli Allahdan bilerek veya bilmiyerek yapılan tüm günahlarımızın affını dilemeliyiz…Fitre ve zekat verilmeli fakirlere aç ve yoksullara yardım edilmelidir..

  Oruç çok önemli bir ibadet ama oruç tutup sevabı kazanamama tehlikesi de var. Eğer gereklerine uyulmaz, kaçınılması gerekenlerden de kaçınılmazsa, emekler boşa gider, yazık olur.

  Peygamber (sav) Efendimiz buyuruyorlar ki: Nice oruç tutan insan vardır ki, tuttuğu oruçtan ona bir kâr, bir kazanç, bir sevap gelmez, ancak aç kalmış olur. Aç kalmaktan başka eline bir şey geçmez.

  Demek ki, elimizden geldiği kadarıyla -zorunlu haller dışında- ibadetlerin bütün gereklerini yerine getirmemiz gerekiyor. Tabi gevşeklik ve tembellik nefsin heva ve arzularındandır, zorunlu hallerden olmadığını unutmamalıdır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Oruç tutarken krem sürmek orucu bozarmı, oruçluyken krem sürünce oruç bozulurmu?

  Oruçluyken Gusül Abdesti Nasıl Alınır, Ramazanda Gusül Abdesti Alma

  Bu sayfadaki "Ramazanda Neler Yapılır, Ramazan Ayında Ne Yapılmalı" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current ye@r *