26.07.2014

  Rihanna’nın Hayatı Çok Kısa Biyografisi Kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar

  Rihanna kimdir nereli kaç yaşında boyu kaç kilo, Rihannanın şarkıları ve albümleri,

  Rihanna yaşı boyu kilosu vücut ölçüleri ve yaşam öyküsü hakkında bilgi

  Rihanna 1988 Barbados doğumludur.Rihanna, , Barbados asıllı ABD’li şarkıcıdır. Tam adı Robyn Rihanna Fenty oaln Rihanna müzik hayatına ilk defa lisedeyken iki arkadaşıyla birlikte kurduğu grupla başladı. 2004 senesinde katıldığı bir şovda Mariah Carey’nin Hero parçasını seslendiren Rihanna, 15 yaşındayken tanıştığı müzik prodüktörü Evan Rogers aracılığıyla kaydettiği demonun Def Jam şirketine ulaşmasıyla, bu şirketle 16 yaşındayken anlaştı.

  Rihanna 2005 senesinde ilk albümü Music Of The Sun ile Amerika listelerinde 10 numara olmayı başaran Rhianna, albümden çıkarttığı single Pon De Replay Amerika ve İngiltere listelerinde 2 numara oldu. Rihanna Fenty, bilinen adıyla İlk albümünü 17 yaşında çıkaran genç şarkıcı şimdiye dek 3 adet albüm yapmıştır.

  Rihanna 2009 yılının son aylarında, 4. stüdyo albümü Rated R’ı çıkardı. Bu albümü ile tarzını tekrar değiştirdi ve albümün tanıtımı için Last Girl One Earth Tour adını verdiği 3.turnesini düzenlemiştir.

  Rihanna Dünya Müzik Ödülleri’nde yine aynı sene En İyi Uluslararası Kadın Sanatçısı seçildi ve BRIT Ödülleri dahil olmak üzere birçok yerden övgü aldı. 18 Bilboard Müzik ödülü, 4 tane Grammy, 4 American Music Awards ödülü topladı.Rihanna 19 Kasım 2012 tarihinde Unapologetic adlı albümünü çıkartmıştır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bennu Gerede’nin Annesi Kim? Bennu Gerede Kimin Kızı

  Justin Bieber’ın Burcu Nedir? Hangi Ayın Kaçında Doğdu? Doğum Tarihi

  Bu sayfadaki "Rihanna’nın Hayatı Çok Kısa Biyografisi Kısaca" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *