23.08.2014

  Sabahları el şişmesi neden olur, tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Sabahleyin Ellerin Şişmesinin Nedenleri Nedir, Nasıl Tedavi Edilir

  Sabahları Ellerin şişmesi , uyuşması ve karıcalaşması yapan bir çok hastalık mevcuttur bu hastalıklardan bazılarına deyinilmesi gerekirse aşağıdaki hastalıkalrı sıralıyabiliriz.

  Boyun Düzleşmesi
  Boyun düzleşince beyine giden dört damardan ikisi (vertebral arterler) gerilir ve beyine yeterince kan gidemez, kişide başağrısı, başdönmesi, bulantı, unutkanlık, tedavi edilmezse daha ileri safhalarda dengesizlik, konsantrasyon bozukluğu, ileri derecede alınganlık, isteksizlik oluşur.

  Ulnar Oluk Sendromu
  El önkol kemikleri olan radius-ulna ile bilek eklemini ve birbirleriyle eklem yapan 2 sıra halinde 8 kemikten oluşan küçük karpal kemikler, 5 tarak kemiği, 14 parmak kemiğinden oluşur.

  Boyun Tutulması Kas Spazmı
  Genellikle boyunu destekleyen kasların aşırı gerilmesi ile oluşur. Ağır bir şey kaldırmak, aşırı spor, iş aktivitesi, yanlış masa başı çalışması kas spazmına neden olabilir.

  Boyun Fıtığı
  Her iki boyun omuru arasında yastık görevi yapan jölemsi kıkırdak disk dokusunun omurilik ve kola giden sinirlere doğru taşmasıdır. Basının büyüklüğü ve etkinliğine göre boyun ve kol ağrısı, kol kaslarında kuvvet kaybı, ellerde his kusuru, uyuşma ve beceriksizlik görülebilir.

  Hipotiroidi
  Tiroit hormonlarının kanda çok az bulunması durumuna hipotiroidi veya hipotiroidism denir. Kadınlarda erkeklere nazaran çok daha sık görülür.

  Diyabet
  Sürekli yüksek değerlerde seyreden şeker hastalığı da ellerde uyuşmaya sebep olabilir.

  Ellerin Şişmesinin Diğer Nedenleri

  *Romatizmal hastalıklar,
  *kas hastalıkları,
  *multipl skleroz,
  *beyin tümörleri,
  *beyin damar tıkanmaları,
  *kol damarlarındaki tıkanıklıklar

   

  Sponsorlu Bağlantılar

  Fatih Sultan Mehmet’in Ayasofya Mucizesi Nedir, Olay Hakkında Bilgi

  Öğrenmekle İlgili Atasözleri, Özlü Sözler, Özdeyişler, Deyimler ve Güzel Anlamlı Sözler

  Bu sayfadaki "Sabahları el şişmesi neden olur, tedavisi" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *