31.07.2014

  Saçın çabuk uzaması için neler yemeli hangi besinleri daha çok tüketmeliyiz?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Saçınızın uzamasını sağlayan besinler

  Özel olarak hiçbir şey yapmasak ve normal beslenme düzenimize devam da etsek er yada geç saçlarımız uzamaya devam edecektir. Hepimiz bunu biliriz fakat bazen saçımızın normalden daha hızlı bir şekilde büyümesini çok isteriz. Peki bunu sağlamanın bir yolu yok mu?

  Beslenmemize dikkat ederek ve yediğimiz gıdalar arasında bazılarına öncelik tanıyarak bunu başarmak mümkün!

  İşte saçınızın uzamasını sağlayan besinler;  

  Tükettiğimiz besinlerin ve beslenme şeklimizde saç bakımı için çok önemli. Saçınızın uzamasını sağlayan besinleri tüketin ve farkı görün…

  Tahıllar

  Genelde tahıl tüketimine önem vermeyebiliriz ancak araştırmalara göre tahıl türler saçlarımızın uzamasında büyük rol oynuyorlar. Demir, çinko ve silisyum dioksit gibi saçın uzamasını sağlayan besinler içeriyor. Ayrıca B7 vitamini içeren tahıllar, saç sağlığı için çok yararlı.

  Avokado, Kivi ve Kayısı

  Bu üç meyvenin ortak yanı A, E vitaminleri ve antioksidan içeriyor olmaları. Vitamin E, saçın doğal bir şekilde uzamasını sağlıyor. Vitamin A, saç köklerinin sağlıklı olmasına yarıyor. Antioksidanlarda saç kaybını engeller ve saçın uzamasını sağlar.

  Mantar

  Mantarlar, büyük oranda bakır içerir. Bakır, saçın yapısı ve saçın uzamasında önemli rol oynar. Aynı zamanda susam, ayçiçeği ve kuşkonmaz da bakır açısından zengindir.

  Yumurta ve Süt

  Yumurta ve süt dediğimizde aklımıza ilk gelen proteindir. Saçın sağlıklı uzamasında protein büyük rol oynar. Protein, yeni saçların çıkmasına sağlar ve saç köklerinin enfeksiyon kapmasını engeller.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Aşkta ilişkiyi bitiren gerçek nedenler ve çözümü!

  Ev dekorasyonunda pudra renkler nasıl kullanılır?

  Bu sayfadaki "Saçın çabuk uzaması için neler yemeli hangi besinleri daha çok tüketmeliyiz?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *