Sağlığa En Faydalı Tuz Nedir, İnsan Vücuduna En Yararlı Tuz Hangisidir

169 0
Sponsorlu Bağlantılar

Himalaya Tuzu Nedir

Tuz her ne kadar bu zamana kadar zararlı olarak görüldüyse de faydalı olan bir tuz uzun zamandır gündemde. Tuz aslında öz olarak insan vücuduna zarar vermez. tuzu zararlı hale geitrn sofralarımıza gelinceye kadar geçirdiği işlenme sürecidir.

Tuz için kullanılabilecek en iyi alternatifler işlenmemiş deniz ve kaya tuzlarıdır. Bunların arasında kirlenmeye uğramamış olanlar ise Himalaya tuzu ve Kelt deniz tuzudur. Bunlar denizlerin mineral kombinasyonunu taşırlar ve bu kombinasyon bedenin mineral kombinasyonuna çok yakındır. En iyi tuz alımı besinler aracılığı ile gerçekleşir.

Himalaya tuzu doğadaki en saf tuz olarak bilinir. 250 milyon yıl önceki denizlerin güneşttu kurumasıyla oluşmuş tuz havzalarından alınan bu tuz bedenimizde bulunan tüm elementleri içermesinin yanı sıra yeryüzünde bulunan elementlerden 84 ayrı minerali de bünyesinde barındırır. Vücut hücrelerinim iç sıvı dengesinin ve sinir sisteminin elektriksel faaliyetini destekler.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yapılmamış --> "Sağlığa En Faydalı Tuz Nedir, İnsan Vücuduna En Yararlı Tuz Hangisidir"

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *