24.07.2014

  Sağlık meslek lisesinde hangi dersler var

  Sponsorlu Bağlantılar

  Sağlık meslek lisesinde hangi dersler var

  ·  Sağlık Meslek Liselerinde hangi dersler okutulmaktadır?

  Sağlık Meslek Liselerinde Tıbbi Sekreterlik bölümünde hem genel bilgi dersleri, hem de alan/dal dersleri okutulmaktadır.

  Genel bilgi dersleri, büyük ölçüde diğer meslek liselerinde okutulanlarla aynıdır. Fakat alan/dal dersleri, alanlara göre değişmektedir. TIBBİ SEKRETERLİK BÖLÜMÜNDE, ANATOMİ VE FİZYOLOJİ, TIBBI ETİK VE MESLEK TARİHİ, GENEL BESLENME, İLKYARDIM, SAĞLIK HİZMETLERİNDE İLETİŞİM, HASTALIKLAR BİLGİSİ , EPİDEMİYOLOJİ, SAĞLIK HİZMETLERİNDE YÖNETİM, BİLGİSAYAR, TIBBI DOKÜMANTASYON, TIBBI TERMİNOLOJİ, YAZIŞMA TEKNİKLERİ, , BIYOISTATISTIK, TIBBI SEKRETERLİK TEKNİKLERİ dersleri alan dersleri olarak okutulmaktadır.
  NOT : Sağlık Meslek Liselerinin hemşirelik, acil tıp teknisyenliği,Tıbbi Sekreterlik alanlarında okutulan bütün derslerin listesini Ana Menü’deki Dersler menüsü altından Alan Dersleri’ne tıkladığınızda açılan sayfada görebilirsiniz.

   

  Sponsorlu Bağlantılar

  Fıtık ameliyatı sonrası neler yapılmalı, ağrı ve karın şişliği nasıl geçer

  Sağlık Meslek Liselerinde hangi dersler okutulmaktadır?

  Bu sayfadaki "Sağlık meslek lisesinde hangi dersler var" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *