02.08.2014

  Skype uyumluluk sorunu ve çözümü

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bu yazıda Skype  uyumluluk sorunu ve çözümü ile ilgili bilgiler sunulmuştur.

  Internet Explorer 8′i başlattığınızda Skype 3.8 IE Eklentisi ile ilgili hata iletisi: “Skype 3.8 IE Eklentisi ile ilgili bir uyumluluk sorununu giderebilmeniz için Internet Explorer 8 özel bir eklentisiz modda çalışıyor”

  Skype 3.8 for Windows programı bilgisayarınızda yüklüdür. Windows Internet Explorer 8′i başlattığınızda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

  Skype 3.8 IE Eklentisi ile ilgili bir uyumluluk sorununu giderebilmeniz için Internet Explorer 8 özel bir eklentisiz modda çalışıyor:

  Bu uyumsuzluk, Internet Explorer 8′in yanıt vermemeye başlamasına veya çökmesine neden olur.

  Not “Skype 3.8 IE Eklentisi” adlı Internet Explorer eklentisi, Internet Explorer’a ek beceriler kazandırmak üzere tasarlanmıştır. Ancak bu eklenti, Internet Explorer 8′in belirli bir sürümüyle uyumlu olmayabilir.

  Bu uyumsuzluğu gidermek için, aşağıdaki iki seçenekten birini kullanın.

  Seçenek 1: Skype for Windows programının en son sürümüne yükseltin

  Skype for Windows programının en son sürümüne yükseltmek için, aşağıdaki Skype Web sitesini ziyaret edin:

  Seçenek 2: Skype 3.8 IE Eklentisi’ni devre dışı bırakın

  Skype 3.8 IE Eklentisi’ni devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:

  1. Tüm Internet Explorer pencerelerini kapatın.
  2. Yeni bir Internet Explorer penceresi açın.
  3. “Belirtiler” bölümünde açıklanan iletiyi aldığınızda, Internet Explorer’ı her zaman bu eklenti olmadan aç seçeneğini tıklatın.

   Not Internet Explorer’ı her zaman bu eklenti olmadan aç seçeneği tıklatıldıktan sonra, Internet Explorer 8, Skype eklentisini yüklemez. Skype programını kullanarak başkalarını aramaya devam edebilirsiniz. Ancak Web sayfalarındaki telefon numaralarını tıklatarak başkalarını Skype aracılığıyla arayamazsınız.

  Not Bu sorunu tanılamak ve çözmek için Microsoft Otomatik Sorun Giderme Hizmetleri de kullanılabilir. Microsoft Otomatik Sorun Giderme Hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için şu makaleye bakın:

  Sponsorlu Bağlantılar

  Bilgisayar öğrenme kılavuzu

  Web sitemde nasıl paylaşım yaparım

  Bu sayfadaki "Skype uyumluluk sorunu ve çözümü" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *