23.08.2014

  Sodayla zayıflamak mümkünmü, soda içerek zayıflanırmı, soda zayıflatırmı, sodanın zayıflatıcı etkisi doğrumu?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Soda zayıflatır mı
  ABD’de bulunan North Carolina Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada içecek alışkanlıklarını değiştiren kişilerin kilo verdiği ortaya çıktı.

  Araştırmayı yürüten uzmanlar gün içinde kalorisi yüksek içecekler yerine diyet içecekleri tercih eden kişilerin 6 aylık bir süreçte yaklaşık olarak 5 kilogram zayıflayabildiğini kaydetti.

  Araştırmaya katılanları üç gruba ayıran uzmanlar birinci gruba içmeleri için sadece su verirken ikinci gruba kalorisi yüksek içecekleri bırakıp sadece soda içmeleri söylendi. Üçüncü gruptakiler ise eski içecek alışkanlıklarına devam etti.

  Belirlenen sürenin sonuna gelindiğinde yapılan kilo ölçümlerinde araştırmaya katılan herkesin kilo verdiği saptanırken en çok kilo kaybı tespit edilen grupların su ve soda içenler olduğu açıklandı.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Sakız yutmak zararlımıdır, sakız yutmanın sakıncası, zararları, tehlikeleri ve riski hakkında bilgi

  Sırtın ağrıması neyin belirtisidir, sırt ağrısı hangi hastalığın belirtisi?

  Bu sayfadaki "Sodayla zayıflamak mümkünmü, soda içerek zayıflanırmı, soda zayıflatırmı, sodanın zayıflatıcı etkisi doğrumu?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *