22.08.2014

  Sosyal Kurum Nedir? Sosyal Kurum Hakkında Kısa Bilgi Kısaca Özet

  Sponsorlu Bağlantılar

  Sosyal Kurum Nedir?

  Sosyal Kurum Nedir : Birbirleriyle sosyalilişki ve etkileşim halinde bir arada bulunan insanların, toplum içinde nasıl davranmaları gerektiğini ve bu davranışların kurallarını belirleyen, kişilere belli şekillerde davranışlarda bulunması için zorlayıcı etkide bulunan, aralarında birlik ve bütünlük olan, uyumlu ve örgütlü bütünlerdir. Aile, eğitim, din, hukuk,ekonomi, yönetim, devlet kurumları.

  Sosyal Kurumların Özellikleri 

  - Toplumun ihtiyaçlarını karşılarlar.
  - Beli misyon ve vizonları vardır.
  - Bellirli kuralları vardır.
  - Alt katman ve üst katman yöneticileri vardır.
  - Eğitim verirler.

  Sosyal Kurumların Amacı 

  Sosyal
   kurumlar yada örgütler, toplum içinde yaşayan bireylerin yaşam haklarını güvencealtına almak ve korumak bu hakları geliştirmek amacı ile faaliyet gösteren kurumlardır.Sosyal Kurum Örnekleri ;
  Çocuk Esirgeme Kurumu, Darülaceze, Yaşlılar Evi, Kadın Sığınma Evleri, gibi kurumlar ile Darüşşafaka gibi eğitim kurumları örnek verilebilir. Bu kurumlar devlet tarafından kurulan, korunan ve desteklenen kurumlardır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kitap Okumanın Faydaları Kısaca Madde Madde Özet

  Kitap Okumanın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi Hakkında Kısa Bilgi Kısaca Özet

  Bu sayfadaki "Sosyal Kurum Nedir? Sosyal Kurum Hakkında Kısa Bilgi Kısaca Özet " konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *