29.07.2014

  Su döngüsü ile ilgili kısa bilgi, su döngüsü nedir kısaca bilgi, su döngüsü ile ilgili kısa bilgiler

  Sponsorlu Bağlantılar

  ETİKET:su döngüsü nedir kısa, suyun döngüsü, kısaca su döngüsü, su döngüsü kısaca nedir, su dongusu kisa, sü döngüsü ile ilgili kısa yazı, sü döngüsü ile ilgili kısa yazı, su döngüsü nedir kısaca anlamı, su döngüsü hakkında kısaca bilgi, su döngüsü hakkında bilgi, su döngüsü hakkında kısa bilgi, doğa döngüsü nedir, su döngüsü ne demek, su döngüsü nedir kısa cevap, doğadaki su döngüsü nedir kısaca, doğada su döngüsü nedir kısaca

  Su Döngüsü Nedir Kısaca

  Su döngüsü nedir?

  Suyun yeryüzüyle atmosfer arasında sürekli hareket etmesi sonucunda oluşan döngüye “su döngüsü” denir. Yüzey ve yer altı suları dünyadaki su döngüsünün önemli ögeleridir. Yüzey suları ırmaklar göller denizler okyanuslar ve buzullardır. Yer altı sularıysa yağmur sularının yeryüzüne indikten sonra toprağın içinden süzülerek su geçirmeyen bir tabakaya kadar ilerleyip orada birikmesi sonucunda oluşur.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Mayoz bölünme test, mayoz ve mitoz bölünme ile ilgili test soruları ve cevaplar

  Dünyadaki ekosistemler ve ekosistem örnekler ders notları kısa konu anlatımı kısaca özet bilgi

  Bu sayfadaki "Su döngüsü ile ilgili kısa bilgi, su döngüsü nedir kısaca bilgi, su döngüsü ile ilgili kısa bilgiler" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *