20.08.2014

  Tenis kaç yılında bulundu ne zaman icat edildi?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Tenisin icadı, tenis ne zaman keşfedildi, tenisi kim buldu?

  Tenis oyununu, Haçlı Seferlerine katılan Avrupalılar, istila amacıyla gittikleri Kutsal Topraklarda yaşayan Müslümanlardan öğrendiler ve ülkelerine getirdiler. 12. yy da Fransa’da yaygınlaşan bu yeni oyun, 1370‘lerde İtalya ve İngilterede de ilgi gördü.

  O dönemde kapalı ya da açık kortlarda oynanan tenis oyununda, topa raketle değil, avucun iç kısmıyla vuruluyordu. Yani ağın üzerinden gelen topa tokat atmak gerekiyordu. Bu nedenle Fransızlar, bu oyuna jeu de paume(avuç içi oyunu) adını verdiler. Raketlerin ilk ortaya çıkışı ise 16. yy da oldu. Tenis, asıl popülaritesini Londralı Binbaşı Walter Wingfieldaborçludur. Binbaşı Wingfield, 1874 yılında oyunun kurallarını bugünkü biçimde düzenledi ve bunu bir kitap halinde yayınladı.

  Ertesi yıl tenis oyunu, İngiltere Kriket Kulübünün faaliyetleri arasına alındı ve ilk resmi maçlar, Londranın güney yörelerinden Wimbledonda yapıldı.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Saf Suyun Kaynama Grafiği Hakkında Kısa Bilgi Kısaca Özet

  Basketbol Potasının Yüksekliği ve Ölçüleri Hakkında Kısa Bilgi Kısaca Özet

  Bu sayfadaki "Tenis kaç yılında bulundu ne zaman icat edildi?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *