29.07.2014

  Timsahlar nasıl beslenir, ne yer, timsahın beslenme şekli hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Timsahların Beslenmesi Nasıldır? 

  İsim: images (15).jpg<br />
Görüntüleme: 32<br />
Büyüklük: 9,6 KB (Kilobyte)

  Balık, kuş ve suya gelen memelilerle beslenirler. İnsanlara da saldıranları vardır. Avlarını güçlü çeneleri arasına sıkıştırıp suya çekerek boğarlar. Dişlerini avlarını parçalamada kullanırlar. Çiğnemeden parçalar halinde yutarlar. Sindirim için çakıl ve taş da yutarlar. Sonra dişlerinin arasındaki artıkları dışarı çıkarırlar. Taze etin sindirimi zor olduğu için bazı türler avlarını gömerek çürümelerini bekler.
  Gözleri üç perdelidir. Suya daldıkları zaman burun ve kulak delikleri birer kapakla örtülür. Ağız gerisinde bulunan bir kıvrımı damaklarına yapıştırarak soluk ve yemek borularını birbirinden ayırabildiklerinden su altında bile ısırıp yiyebilirler. Konik yapılı dişler aşındıkça yenileri sürer. Derilerinden bavul, çanta iskarpin yapılır. Bu bakımdan bol miktarda avlanırlar.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Timsahlar nasıl ürer, üreme sistemi ve şekli hakkında bilgi

  Timsahlar ve özellikleri hakkında ansiklopedik bilgiler kısa

  Bu sayfadaki "Timsahlar nasıl beslenir, ne yer, timsahın beslenme şekli hakkında bilgi" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *