23.08.2014

  Toplatılan bebek maması markaları nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Hangi marka bebek mamaları piyasadan toplatılıyor?  Aman dikkat diyoruz! İşte bebek sağlığına zararlı olabilen bebek maması marka isimleri hakkında bilgi.

  Almanya’nın en büyük bebek maması üreticilerinden Milupa rutin kontroller sırasında içinde bakteri olduğu belirlenen bir mamasını toplatma kararı aldı.

  Şirketten yapılan açıklamada son kullanma tarihi “11.01.2014″ olan “Aptamil pre” adlı bebek sütü serisinde “Cronbacter sakazakii” bakterisine rastlandığı belirtildi. Bakteriye bu mama ların “02.14-05.00″ saatleri arasında üretilen bölümünde rastlandığını belirten şirket yetkilileri, ellerindeki verilere göre söz konusu seriden şu ana kadar sadece iki kutu satıldığını belirlediklerini ifade etti.

  ENFEKSİYON VE İLTİHAPLANMALARA YOK AÇABİLİR

  Milupa’dan yapılan açıklamanın devamında ise halen satışı süren serideki mamaların talimatnameye uygun olarak hazırlanması halinde bebeklerin sağlığına zarar vermeyeceği belirtildi. Ancak pişirme talimatnamesine uymadan hazırlanan mamaların dört ila sekiz haftalık bebeklerde çeşitli enfeksiyon ve iltihaplanmalara yol açabileceğine dikkat çekildi. Bu nedenle serideki bütün kutuların toplatılacağını duyuran Milupa yetkilileri, elinde bu mamalardan bulunan ailelerin ürünü aldıkları yere iade etmeleri halinde satış bedelini geri alabileceğini kaydetti.

  BİR ÜRÜNÜ DAHA TOPLATILMIŞTI

  Fransız gıda devi Danone bünyesinde yer alan Milupa son olarak bu yılın başında bir ürününü toplatmak zorunda kalmıştı. Toplatılan mamaların ambalajında aksi belirtildiği halde, içeriğinde nişasta ve hububat proteini (gluten) tespit edilmişti. Gluten içeren gıda ürünleri bu maddeye karşı hassasiyeti olan bebeklerde, bir tür sindirim sistemi rahatsızlığı olan çölyak hastalığına sebep olabiliyor.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Tüberkülozu kısa sürede kesin iyileştiren yeni ilaçlı tedavi yöntemi

  Damacana sular nasıl hazırlanır, nasıl test edilir, sağlıklımı ve kontrolleri nasıl yapılır?

  Bu sayfadaki "Toplatılan bebek maması markaları nelerdir?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *