29.07.2014

  Trafik polisi olmak için aranan şartlar ve gerekli koşullar, trafik polisi olmak isteyende olması gereken özellikler nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar

  Trafik Polis olmak 

  Polislik eğitimini tamamlayanlar atandıkları şubedeki amirlerinin verecekleri göreve göre idari, siyasi, adli polis veya trafik polisi olarak görev yaparlar.

  İhtiyaç halinde, “İlk Kademe Amir” yetiştirilmek üzere, yeri ve zamanı Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığınca planlanıp gerçekleştirilen kurslar açılır. Bu kurslara polis okulunu bitirdikten sonra fiilen 3 yıl polis memuru olarak görev yapanlar ve başvuru koşullarını taşıyan diğer meslek mensupları katılabilirler. Genel kültüre ve mesleki bilgiye dayalı ön eleme barajını geçenler, aldıkları puan sıralamasına göre kurslara katılırlar. Bu kurslar en az 6 ay sürmekte olup, kursu başarı ile tamamlayanların “Komiser Yardımcısı” olarak atamaları yapılır.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Pakistan neyiyle meşhurdur, pakistanın neleri meşhur, pakistan nesiyle ünlüdür

  Muhabbet Kuşlarının Konuşturma Tekniği, Muhabbet Kuşları Nasıl Konuşturulur, Konuşturulması Hakkında Bilgi

  Bu sayfadaki "Trafik polisi olmak için aranan şartlar ve gerekli koşullar, trafik polisi olmak isteyende olması gereken özellikler nelerdir?" konusuyla ilgili fikrinizi merak ediyoruz? Tespit ettiğiniz hata ve eksiklikleri bize yazın! Eleştirileriniz de en az övgüleriniz kadar bizim için değerlidir.

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Current day month ye@r *